Kırmızı ve yeşil bültenle aranıyorlardı... 6 ilde eş zamanlı operasyon: 23 şüpheli yakalandı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Şubat 19, 2024 12:41

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 6 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Kafes-43 operasyonlarında INTERPOL'ün kırmızı, yeşil bülten ve Difüzyon mesajı ile arama kaydı bulunan 23 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Haberin Devamı

Bakan Yerlikaya'nın sosyal medyadan yaptığı paylaşım şu şekilde:

6 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen 'Kafes-43 operasyonlarıyla 12 ülke tarafından haklarında INTERPOL'ün kırmızı bülten, yeşil bülten ve difüzyon mesajı 'Acil Yakalama Mesajı) ile arama kaydı bulunan 23 şüpheli yakalandı.

Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; hangi büyüklükte olursa olsun, hangi bülten ile aranırsa aransın, halkımızın huzurunu kaçıran uluslararası organize suç örgütlerine, göçmen kaçakçılığı organizatörlerine, zehir tacirlerine nefes aldırmayacağız. Hepsini tek tek kafesin içine koyacağız

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı koordinesinde; İnterpol Europol Daire Başkanlığı ve KOM Başkanlığının yaptığı çalışmalar sonucu İl Emniyet Müdürlüklerimizce, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Van olmak üzere 6 ilde;

Haberin Devamı

Kırmızı ve yeşil bültenle aranıyorlardı... 6 ilde eş zamanlı operasyon: 23 şüpheli yakalandı

Almanya, Belçika, Bulgaristan, Güney Kore, Irak, İran, İsviçre, Kazakistan, Romanya, Rusya, Türkmenistan ve Ürdün olmak üzere 12 ülke tarafından haklarında Interpol’ün Kırmızı Bülteni, Yeşil Bülteni ve Difüzyon Mesajı (Acil Yakalama Mesajı) arama kaydı olan 23 şahsa yönelik “KAFES-43” Operasyonları düzenlendi.

Operasyonlarda yakalanan şüphelilerin; Adam öldürme, Terör Suçları, Dolandırıcılık, Güveni Kötüye Kullanma, Kara Para Aklama, Suç Örgütlerine Üye olma, Uyuşturucu, Kaçakçılık suçlarından arama kayıtları olduğu tespit edildi.

Kırmızı ve yeşil bültenle aranıyorlardı... 6 ilde eş zamanlı operasyon: 23 şüpheli yakalandı

İnterpol tarafından aranan ve Emniyetimizin yaptığı titiz incelemelerden sonra Ülkemizde olduğu belirlenen 23 kişinin tamamı yakalandı. Emniyet güçlerimiz taramalarına devam ediyor.

Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Rabbim ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!