Kimse Yok Mu Derneği'ne FETÖ operasyonu: 41 gözaltı

Güncelleme Tarihi:

Kimse Yok Mu Derneğine FETÖ operasyonu: 41 gözaltı
Oluşturulma Tarihi: Eylül 27, 2016 20:21

FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Kimse Yok Mu Derneği'nin yöneticileri ile üyelerinin de aralarında bulunduğu 41 kişi gözaltına alındı.Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu'nun, Kimse Yok Mu Derneği'ne yönelik yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında dernek başkanı İsmail Cingöz'ün de aralarında bulunduğu 121 kişi hakkında gözaltı kararı vermesinin ardından operasyon için çalışmalar başlatıldı.

Haberin Devamı

500 POLİSLE OPERASYON BAŞLADI

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ve çeşitli şubelerde görevli 500 polisin katılımıyla sabah saatlerinde 18 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında Kimse Yok Mu Derneği'nin yöneticisi ve üyesi olduğu öğrenilen 41 kişi gözaltına alındı.

77 ŞÜPHELİ YURTDIŞINDA, 2'Sİ TUTUKLU, 1'İ İSE ARANIYOR

Şüphelilerden dernek başkanı İsmail Cingöz'ün de aralarında bulunduğu 77 kişinin yurt dışında olduğu öğrenilirken, 2 kişinin ise farklı soruşturmalar sebebiyle tutuklandığı ortaya çıktı. Polis ekiplerinin 1 şüpheliyi arama çalışmaları devam ediyor.

ŞÜPHELİLER HAKKINDAKİ SUÇLAMALAR

Şüpheliler hakkında, 'Silahlı terör örgütüne üye olmak', 'Suçtan kaynaklı mal varlığı değerlerini aklamak', 'Dernekler kanununa muhalefet' ve 'Terörün finansmanının önlenmesine dair kanuna muhalefet' suçlarından işlem yapılacağı öğrenildi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!