Java Masters heyecanı başlıyor

Güncelleme Tarihi:

Java Masters heyecanı başlıyor
Oluşturulma Tarihi: Şubat 28, 2006 00:00

Geçen yıl Emrah Budur adlı Türk öğrencinin cep telefonunda 6 dilde uyguladığı sözlük projesiyle ikinci olduğu Java Masters Yarışması için başvurular başladı. Türkiye’nin Hindistan’dan sonra en çok başvuru yaptığı Java Masters Yarışması’na katılım için son gün 21 Mayıs.

Haberin Devamı

Sun Microsystems ve BenQ Mobile tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Java Masters Yarışması için başvurular başladı. Mobil Java uygulamalarının geliştirilmesi için düzenlenen yarışma, öğrenciler ve profesyonel yazılım geliştiriciler için iki farklı kategoride gerçekleşecek. Türkiye, geçen yıl Hindistan’dan sonra en çok başvurunun yapıldığı ülke olurken, yarışmanın ikinciliğini ise Emrah Budur adlı Türk öğrenci kazanmıştı.

 Sun Microsystems’ın daha önce Siemens ile gerçekleştirdiği yarışma, Siemens Haberleşme Mobil Cihazlar Şirketi'ni satın alan BenQ Mobile ile sürüyor. Java Masters 2006’ya katılacak yarışmacılar, Siemens SXG75, S75 ve CX75 mobil telefonlar için yenilikçi uygulamalar tasarlayacak. BenQ Mobile ve Sun Microsystems, katılımcılara proje sırasında ihtiyaçları olan araçları sunacak.

 

Haberin Devamı

Katılımcılar, navigasyon uygulamaları ve oyunlar için Siemens SXG75’i, iş uygulamaları ve müzik alanında zekice fikirlerini ise S75’de uygulayabilirler. CX75 cihazları içinse multimedia uygulamaları ile ilgili fikirlerini sunabilirler.

 

Dünyadaki yazılım geliştiricileri Java platformunda (J2ME) yeni mobil uygulama programları geliştirmek için teşvik etmeyi amaçlayan yarışmada ilk üçe girenleri birbirinden değerli hediyeler bekliyor. Ödüller, 21 -23 Ağustos tarihlerinde Almanya’nın Leipzig kentinde yapılacak olan Oyunlar Fuarı Geliştirici Konferansı (GCDC) sırasında verilecek. Yarışmanın birincilerinin, BenQ Mobile'den kazanacakları cep telefonunun yanısıra Konferans için gerekli tüm seyahat masrafları da karşılanacak. İkinci ve üçüncülere ise BenQ Mobile ve Sun Microsystems, çeşitli teknolojik ödüller verecek. “Profesyonel” kategoride yarışacak olanlar ayrıca‘‘Unified Testing Initiative’’ 'ın “Java VerifiedTM Program’’'ı için test kuponları kazanabilme şansını elde edecek. Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgiyehttp://www.javaverified.com adresinden ulaşılabilir.

 

Haberin Devamı

Yarışmaya katılmak isteyenler, 21 Mayıs tarihine kadar www.javamasters.org adresinden kayıt formuna ve detaylı bilgiye ulaşabilir.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!