İzmir su kesintisi: 9 Aralık İzmir'de sular ne zaman gelecek?

Güncelleme Tarihi:

İzmir su kesintisi: 9 Aralık İzmirde sular ne zaman gelecek
Oluşturulma Tarihi: Aralık 09, 2020 08:14

Sular ne zaman gelecek sorusu, 9 Aralık Çarşamba günü bölgelerinde su kesintisi yaşayan vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. İZSU su kesintisi listesi içerisinde yer alan ilçelerde suların ne zaman geleceğini öğrenmek isteyen vatandaşlar, buna göre hazırlıklı olacak. Peki, 9 Aralık İZSU su kesintisi kapsamında sular ne zaman gelecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

Haberin Devamı

İZSU su kesintisi 9 Aralık Çarşamba günü pek çok vatandaş tarafından araştırılmaya başlandı. Şu ana kadar pek çok vatandaşın merakla araştırdığı konu olan sular ne zaman gelecek sorusu, İZSU'nun resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. Peki, sular ne zaman gelecek? İşte, İZSU su kesintisi hakkında detaylı bilgiler

SULAR NE ZAMAN GELECEK?

İzmir’in metropol ilçelerinde su ihtiyacının bir kısmının Gördes Barajı’ndan karşılanması amacıyla başlatılan ana iletim hattı çalışmaları tamamlandı. Bu kapsamda, Gördes’ten gelen ana hat ile Bornova merkezi besleyen hattın birleştirilerek kente ilave su kaynağının sağlandığı, yeni hattın bağlanması sırasında 9 Aralık Çarşamba günü saat 21.00’den, 11 Aralık Cuma günü 09.00’a kadar Bornova’nın bazı mahallelerine 36 saat su verilemeyeceği bildirildi.

Metropol ilçelerde su ihtiyacının bir kısmının Gördes Barajı’ndan karşılanması amacıyla başlatılan ana iletim hattı çalışmalarının tamamlandığı, çalışmaların yapılacağı bölgelerde su kesintisinin yapılacağı açıklandı. Şehrin bir bölümünün yeni devreye alınacak Kavaklıdere Arıtma Tesisi ile beslenmesi ve olası arıza durumlarında şehrin diğer bölgelerine de su aktarımı yapabilmek için döşenen ana iletim hattı çalışmalarının bittiği öğrenildi.

Yapılan çalışmalar kapsamında Kemalpaşa Caddesi ve Aydınlar Caddesi girişinde bulunan ekonomik ömrünü tamamlamış, sıklıkla arıza yapan beton boru da yenilendi.

Yeni hattın devreye sokulması için su kesintisi yapılacak

İZSU ekipleri, Bornova’nın yeni hat bağlantılarının yapılabilmesi ve eski hatların devre dışı bırakılabilmesi için Kamil Tunca Bulvarı ve Kemalpaşa Caddesi olmak üzere iki noktada yoğun ve aralıksız bir çalışma sürdürecek. Çalışmalar nedeniyle bölgede 9 Aralık Çarşamba günü saat 21.00’den, 11 Aralık Cuma günü saat 09.00’a kadar 36 saat zorunlu su kesintisi yapılacak. Sürecin sona ermesiyle birlikte sisteme yeni hattan su verilmeye başlanacak. Kesintinin daha kısa sürede bitirilmesi için İZSU ekipleri yoğun şekilde çalışacak.

Yeni hattın devreye alınması çalışmalarının neden olacağı su kesintisinden Bornova ilçesi Yunus Emre, Egemenlik, Işıklar, Gürpınar mahallelerinin tamamı ile Ümit, Karacaoğlan, Kemalpaşa mahallelerinin bir bölümü etkilenecek.

ÖDEMİŞKARADOĞAN, GÜNLÜCE, MURSALLI, DOLAYLAR, OĞUZLAR, OCAKLI, KÜÇÜKAVULCUK, BEYAZITLAR09.12.2020 saat 09:00 ile 16:00 arasında yaklaşık 7 saat su kesintisi olacaktır.Elektrik ArızasıTEDAŞ KAYNAKLI ARIZA NEDENİYLE ÖDEMİŞ İLÇESİ KARADOĞAN, GÜNLÜCE, MURSALLI, DOLAYLAR, OĞUZLAR, OCAKLI, KÜÇÜKAVULCUK VE BEYAZITLAR MAHALLELERİNDE SU KESİNTİSİ YAŞANABİLECEKTİR.
SELÇUKBELEVİ09.12.2020 saat 07:55 ile 10:30 arasında yaklaşık 2 saat 35 dakika su kesintisi olacaktır.Ana Boru Arızası12027 SOKAK VE KOLLARI
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!