İncirlik Üssü'nde arama başladı

Güncelleme Tarihi:

İncirlik Üssünde arama başladı
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 18, 2016 17:00

ADANA’daki ABD -Türk Ortak Savunma Tesisi İncirlik 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı’nda 2’si Başsavcı Vekili 7 savcı, polis eşliğinde inceleme başlattı.

Haberin Devamı

Darbe girişiminin ardından Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında bugün saat 15.00’da 2 Başsavcı Vekili, 5 Cumhuriyet Savcısı ile polisler, İncirlik 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı’na gitti. Üs Komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan Van’ın daha önce tutuklandığı komutanlıkta savcı ve polisler arama ve inceleme başlattı.

İncirlik Üssü’nden kalkan uçakların Ankara’da bombalama eylemine katıldığı ve tanker uçaklarla yakıt ikmali yapıldığı iddiaları ile gündeme gelen 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı’nda kule kayıtları, radar kayıtları, tanker uçaklarının radar takibi, darbe girişimi için havalanan F-16 savaş uçaklarına yakıt ikmali yapmalarını sağlayan askeri mürettebatla ilgili inceleme yapıldığı bildirildi.

Haberin Devamı

Adana'daki darbe soruşturmasında İncirlik'in Türk komutanı Tuğgeneral Bekir Can Van'ın da aralarında bulunduğu 12 kişi tutuklanmıştı. 

İNCİRLİK’TE ARAMA TAMAMLANDI: 8 ASKER GÖZALTINA ALINDI

İncirlik 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı’nda 3’ü Başsavcı Vekili 7 savcı tarafından yapılan arama tamamlandı.  10’uncu Tanker Üs Komutanlığı’nda kule kayıtları, radar kayıtları, tanker uçaklarının radar takibi, darbe girişimi için havalanan F-16 savaş uçaklarına yakıt ikmali yapmalarını sağlayan askeri mürettebatla ilgili yapılan inceleme sonucu 8 asker gözaltına alındı. Saat 20.00’da sona eren arama ve inceleme sonucu askerler, Adli Tıp Birimi’nde sağlık kontrolünden geçirilip, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Savcı ve polisler ise İncirlik’ten ayrıldı.

Haberin Devamı

İncirlik Üssünde arama başladı

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!