Hayvan haklarına filmlerle destek verecekler

Güncelleme Tarihi:

Hayvan haklarına filmlerle destek verecekler
Oluşturulma Tarihi: Şubat 27, 2011 10:58

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), hazırladığı görsel projeyle hayvan haklarına dikkat çekmeyi planlıyor. HAYTAP'ın 9 kısa filmi içeren projesinin ilk filmi için “motor” denildi.

HAYTAP Genel Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat, yaptığı açıklamada, hayvan haklarına dikkat çekmek amacıyla “Hayvan Hakları İçin 9 Kısa Film Projesi”ni yaşama geçirdiklerini söyledi.

Şenpolat, kısa zamanda projedeki filmleri tamamlayıp tüm görsel medyada, okullarda, internet sitelerinde, sinemalarda ve özellikle televizyon kanallarında gösterimine başlanacağını belirtti.

Amaçlarının hayvan haklarına duyarlılığı ve farkındalığı artırmak olduğunu ifade eden Şenpolat, şunları kaydetti: “Hayvanları kötü muamele yapan büyükleri yasa yoluyla dize getirmeye çalışırken bir yandan da en önemli özelliğimiz olan toplumda farkındalık çalışmaları yapmaya çalışıyoruz. Özellikle kısa filmlerimizi televizyon kanallarında, sinemalarda ve eğitim verdiğimiz okullarda sürekli olarak göstereceğiz. Medyadan ve bizlere destekçi olmak isteyen sponsorlardan bu konuda da destek isteyeceğiz.

Hayvan Hakları savunuculuğu sadece kapının önündeki kedi köpeğe bakmak ya da sadece obsesif olarak kendi hayvanını sevmek değildir. Resmin genelini görebilme yetisidir. Bu dokuz kısa filmi tamamlayabilirsek çok kişinin vicdan duvarlarını delip onların da yanımızda olmasını sağlayacağız.”

“HAYVANLAR DİLSİZ, YASALAR KÖR”

Projenin ilk filmi için “motor” denildiğini ve projenin kalan filmlerinin maliyetini karşılamak adına sponsor tekliflerine açık olduklarını ifade eden Şenpolat, şöyle konuştu: “Projemizin ilk filminin adı “Beni Terk Etme” bir heves uğruna alınarak, daha sonra sokağa acımasızca bırakılan hayvanlarımızı konu alıyor. Bu ülkemizde en yaygın sorunlardan birisi; insanlar hayvan dostlarını çok kolay bir şekilde terk edebiliyorlar.

Ortalama bir film maliyeti 10 bin lira civarında. Kim sponsor olmak isterse kapımız sonuna kadar açık. Çünkü milyonlara ulaşabilmemizin yolu görsel medyayı kullanabilmemizden geçiyor. Kapımızın önündeki değil gözümüzün görmediği milyonlar hedefimiz. Hayvanlar dilsiz, yasalar kör olunca bize de bu konuda çalışan tek federasyon tek sivil toplum örgütü olarak dikkat çekici çalışmalar yapmak kalıyor. Tekrar sesleniyoruz: Orada kimse var mı?”
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!