Güneş lekeleri tedavisinde yeni dönem

Güncelleme Tarihi:

Güneş lekeleri tedavisinde yeni dönem
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 01, 2017 14:53

Tatilde yada günlük hayatta yaz günleri boyunca uzun süreler güneş ışınlarına maruz kalabiliyoruz. Özellikle her geçen yıl daha da artan sıcaklıklar sonrası güneşin zararlı ışınlarından korunmanın önemi bir kat daha artıyor. Geliştirilen son teknolojiler sayesinde güneşin zararlı etkilerinden kolayca kurtulmak mümkün.

Haberin Devamı

Güneşin zararlı etkilerinden kurtulmanın yöntemleri hakkında açıklamalarda bulunan Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Cahit Vural, güneşlenirken lekelerden kurtulmanın mümkün olduğunu ifade etti. Vural, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafınca onaylanan BBL yönteminin en popüler uygulamalardan biri olduğunu aktardı.

Cildi içerden onarırken yüzde kollajen aktivasyonunu arttıran bu yeni yöntemin cilt altında DNA’ları içeriden onardığını ifade eden Dr. Cahit Vural şunları söyledi:
"Özellikle güneşlenip lekelenmek istemeyen hastalarımız güneş koruyucularına alternatif olacak taleplerde bulunuyor. Son yıllarda gelişen tıbbi teknolojiler sayesinde hem hastalar hem de biz uzmanlar daha etkili sonuçlar elde edebiliyoruz. Bu yöntemlerden biri olan BBL sayesinde kişiler daha kolay ve leke olmaktan korkmadan güneşlenebilliyor. Yöntem hastaların yüz, boyun, dekolte, el, kollar, sırt ve karın bölgesine uygulanabiliyor."

Haberin Devamı

"Her durumda koruyucucu kullanmak şart"

Güneş lekeleri oluşumunu engelleyen tedavilerden sonra da koruyucu kullanımının önemi vurgulayan Vural, ağrısız ve acısız uygulanan BBL yöntemi sonrasında koruyucu sürmek şartıyla kişilerin gönül rahatlığıyla güneşe çıkabileceklerini söyledi. Dr. Vural, BBL sayesinde yüz ovalinin geri kazanılması, yüzdeki yağ hacminin tekrardan yerine doldurulması, akneleri tedavi etmesi ve cilt sıkılaştırmada yardımcı olduğunu hatırlattı.

BAKMADAN GEÇME!