Fuhuş çetesi lideri: Öğrendiğim işi yaptırıyorum

Güncelleme Tarihi:

Fuhuş çetesi lideri: Öğrendiğim işi yaptırıyorum
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 09, 2007 12:57

MUĞLA İl Jandarma Komutanlığı tarafından Bodrum, Yatağan ve Milas ilçeleriyle beldelerinde düzenlenen operasyonla, yöredeki genç kızları işkenceyle fuhuş batağına sürükleyen, uyuşturucuya alıştıran, cinsel ilişkiye girmek amacıyla kadın bulmak için anlaştıkları kişilerin değerli eşyalaranı gasp eden iki şebeke çökertildi. Bir köy muhtarının da şebeke üyelerine yardım ve yataklık yaptığı iddia edildi. İki şebekenin de liderliğini yaptığı belirtilen Rabia Yalkıran'ın, jandarmalar arasında getirilirken gazetecilere “Ne var ki bunda. Beni de küçük yaşta fuhuşa alıştırdılar, beni de sattılar. Şimdi öğrendiğim işi yapıyorum” demesi dikkat çekti. Operasyonda biri muhtar 17 zanlı yakalandı, fuhuş yaptırılan 9'u yabancı uyruklu 20 kadın da gözaltına alındı.

Haberin Devamı

Bodrum, Milas ve Yatağan’da yaşayan 8 aile, 4 ay önce jandarmaya, kızlarının ve yakınlarının kaçırılarak, zorla fuhuşa sürüklendiği ihbarında bulundu. İhbar üzerine harekete geçen jandarma, 4 ay boyunca yaptığı çalışmayla, fuhuş yapıldığını belirlediği ev, işyeri, otel ve pansiyonlara, bu sabaha karşı operasyon düzenledi. 80 jandarma, Bodrum, Yatağan ve Milas ilçeleriyle, Güllük Beldesi ve Güvercinlik Köyü'nde 12 villa, 8 ev, 6 işyeri ve 14 otel ve pansiyona eş zamanlı baskınlar düzenledi.

ARALARINDA MUHTAR DA VAR

‘Umut’ adı verilen operasyonda genç kızları kaçırarak zorla fuhuşa sürükleyen, karşı çıkanlara işkence yaparak uyuşturucuya alıştıran, cinsel ilişkiye girmek amacıyla kadın bulmak için anlaştıkları kişilerin değerli eşyalaranı, kredi kartlarını gasp eden, fotoğraf ve video görüntülerini çekerek şantaj yapan iki ayrı şebekenin lideri olduğu öne sürülen Rabia Yalkıran (47), yardımcısı Cuma Çoban (35) ve 5’i kadın 14 organizatör, fuhuş şebekesiyle ortaklaşa çalıştığı ve olaylara göz yumduğu iddia edilen Güvercinlik Köyü Muhtarı Mehmet Gereme (44) ile fuhuş yaptırıldığı belirtilen 9’u yabancı 20 kadın gözaltına alındı.

Haberin Devamı

Baskınlarda 200 gram esrar, işkencelerde kullanılan özel yapılmış sopalar, zincirler, sustalı bıçaklar, 4 ruhsatsız tabanca, fuhuşa zorla sürüklenen kadınlara imzalattırılmış boş senetler, çeşitli işadamlarından alınan ve şantaj amaçlı kullanıldığı iddia edilen imzalanmış boş çekler ele geçirildi.

‘NE VAR BUNDA, ÖĞRENDİĞİM İŞİ YAPIYORUM’

Yakalandıktan sonra getirildiği Güllük Jandarma Karakolu'na girerken gazetecilerle konuşmak istediğini söyleyen fuhuş şebekelerinin kadın lideri Rabia Yalkıran, “Ne var ki bunda. Beni de küçük yaşta fuhuşa alıştırdılar, beni de sattılar. Şimdi öğrendiğim işi yapıyorum” dedi.

Zanlıların sorgularına başlanırken, Yatağan’dan kaçırılarak Gaziantep’de fuhuş çetesine satılan 22 yaşındaki bir genç kızın da 2 hafta önce Diyarbakır’da bir otomobil içinde öldürülmüş olarak bulunduğu kaydedildi.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!