Fatih Belediyesi yeni buz pistini hizmete açtı

Güncelleme Tarihi:

Fatih Belediyesi yeni buz pistini hizmete açtı
Oluşturulma Tarihi: Ocak 03, 2013 17:36

FATİH Belediyesi, 336 metrekarelik buz pistini hizmete açtı. Pistin açılışını yapan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, açılış töreni kapsamında Avrupa Şampiyonu Slovenyalı Ines Berginc’in buz üzerindeki gösterisini vatandaşlarla birlikte izledi.

Başkan Demir, "Çukurbostan Parkımızı, Dünya Çevre Günü’nde açmıştık. O zaman da ’burayı kışın buz pateni pisti yapacağız’ diye söz vermiştik. Aslında bu saha yazın çocukların geldiği ıslanma havuzunu, çevreci bir projeyle bütünleştirerek buz pateni pistine dönüştürdük. Çocuklar burada kaysınlar, kendilerini geliştirsinler ama bunu yaparken de çevreye duyarlıkları gelişsin, diye geri dönüşüm maddeleri de getirsinler istiyoruz. Kağıt, plastik ve cam getiren bütün çocuklara 45 dakika buz pateni pistinden faydalanmasını sağlayacağız" dedi.

SEVİYEYİ DAHA DA ARTIRACAĞIZ

Amaçlarının dünya çapında sporcular yetiştirmek olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Demir, sözlerine şöyle devam etti:

"Aslında bizim çocukların eğitiminde hedefimiz sadece matematiksel zekalarının gelişmesi değil, bununla birlikte psikolojik, biyolojik ve sosyal yönlerden de kendilerini ifade edebileceği, mükemmel birey olmaları için çalışıyoruz. Silivrikapı’da Büyükşehir Belediyemizin yaptırdığı 2 tane buz patenimiz zaten var. Yılda ortalama 12 bin öğrencimizi getirip orada kaydırıyoruz. Fatih bu anlamda çok şanslı bir yer. Buz pateni ile ilgili altyapı zaten var. Seviyeyi daha da arttıracağız. Dünya çapında çocukların yetişebileceği bir yer neden olmasın."

Mart ayı sonuna kadar hizmet verecek olan 336 m2 kapalı alan üzerine kurulan buz pateni pistinde 2 bayan 2 erkek eğitmen dileyenlere eşlik edecek. Ayrıca pistin 120 kişi kapasiteli tribünü de mevcut.


Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!