GeriGündem Eski futbolcuya 30 yıl
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eski futbolcuya 30 yıl

Yıllarca Fenerbahçe'de oynadıktan sonra futbolu bırakan Arnavut asıllı İsmail Çira, uyuşturucu kaçakçılığı suçlamasıyla hakim karşısına çıktı. Hakkında 30 yıla kadar hapis cezası istenen Çira, duruşmada ‘‘Mali durumum kötüleştiği için uyuşturucu işine karıştım’’ dedi. İstanbul 2 No’lu DGM’deki davada Çira ile birlikte, suç ortakları Musa Kazım Ay, Xhemaıl Pasmaçiu, Hekuran Hoxha, Fatmir Sofia, Abdülselam Turgut tutuklu olarak yargılanıyor.

1991’de Fenerbahçe’de ardından İstanbulspor’da ve Sarıyerspor’da oynayıp futbolu bırakan Çira, ifadesinde uyuşturucu işine 1996’da Bulgaristan’da girdiğini söyledi. ’’Bu yüzden tutuklandım. Cezaevinden çıktıktan sonra alacaklılarım sıkıştırdı’’diyen Çira piyasadan bulduğu 30 kilo eroini Bursa üzerinden Arnavutluk'a göndermeye çalışırken Esenler Otogarı'nda yakalandığını anlattı.

Diğer sanıkların suçlamayı reddettiği önceki günkü celsede Fatmir Sofia dışındaki tüm sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilerek duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False