Eşini televizyondan izledi

Güncelleme Tarihi:

Eşini televizyondan izledi
Oluşturulma Tarihi: Ekim 31, 2013 15:36

TBMM Genel Kurulu çalışmalarına başörtülü olarak katılan milletvekillerinden AK Parti Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak'ın eşi Sefa Dalbudak, "Bu, kabul olmuş dualardır" dedi.

Haberin Devamı

Diş hekimi Sefa Dalbudak, eşinin Meclis Genel Kuruluna başörtüsüyle girmesini ve ardından yaşanan gelişmeleri muayenehanesindeki çalışanlar ve hastalarla televizyondan izledi.

Telefonla arayanların tebriklerini kabul eden Dalbudak, gazetecilere çok duygulandığı için konuşamayacağını ifade ederek, "Bu, kabul olmuş dualardır" dedi.

Nurcan Dalbudak ile AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Bayazıt Kaçar ve Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey, TBMM Genel Kurul çalışmalarında başörtülü olarak yer alıyorlar.

EŞİNİ TV'DEN BÖYLE İZLEDİ / Foto Galeri

Samancı’nın eşi: Gurur duydum

Bu aradaTBMM Genel Kurulu'na başörtüsüyle gelen AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı'ya, eşinden de destek geldi. Samancı'nın eşi Ali Rıdvan Samancı, eşiyle gurur duyduğunu belirterek, "2013 Türkiyesi'nde, Merve Kavakçı'ya yönelik tepkiyi beklemiyordum. Meclis'e girişi çok hoş oldu. CHP Grubu fazla tepki vermedi" dedi.

Haberin Devamı

Eşi Ali Rıdvan Samancı ile hacca giden ve daha önce günlük yaşamında da başörtüsü takan AK Parti'li Samancı, bugün Meclis'e de eşiyle geldi.

Konya'dan Ankara'ya eşi Gülay Samancı'ya destek için gelen Ali Rıdvan Samancı, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Genel Kurul'da bugün eşinin çalışmalarını izlediğini anlatan Ali Rıdvan Samancı, çok hoşuna gittiğini, memnun olduğunu ve eşiyle gurur duyduğunu söyledi.

Özellikle bugün eşinin yanında olmak istediğini dile getiren Samancı, bunun için Konya'dan Ankara'ya, Genel Kurul'a geldiğini anlattı.

Eşinin heyecanlı olup olmadığı, tepki bekleyip beklemediği sorusuna Samancı, "Eşim günlük hayatında da başörtülü. Tepki gelmeyeceğini umuyorduk ve öyle de oldu. Meclis'e girişi çok güzel oldu. Herkese teşekkür ediyorum" karşılığını verdi.

"Özellikle babam çok mutlu oldu"

Ali Rıdvan Samancı, İslam'ı yaşayan bir Müslüman olarak eşinin başını örtmesini her zaman istediğini belirterek, "Çok gurur duydum. Kendisine bu konuda çok teşekkür ediyorum. Başını kapattığı için gurur duydum" dedi.

TBMM Genel Kurulu'na 1999'da başörtüsüyle giren Merve Kavakçı'ya yönelik tepkilerin anımsatılması üzerine Samancı, "2013 Türkiyesi'nde, ben Merve Kavakçı'ya yönelik tepkiyi beklemiyordum. Meclis'e girişi çok hoş oldu. CHP Grubu fazla tepki vermedi" diye konuştu.

Haberin Devamı

Eşinin başörtüsünden dolayı duyduğu mutluluğu anlatan Samancı, cep telefonlarının destek mesajlarından dolayı susmadığını belirtti. Samancı, "Annem, babam, kayınvalidem, kaynım çok destek verdi. Hacda da zaten bizimle birlikteydiler. Hep birlikte bir karar alındı. Gerçekten çok mutlu oldular. Özellikle babam çok mutlu oldu. Eşim normalde de günlük hayatında, genellikle başı örtülüydü. Evde ve Meclis'e gelirken açardı. Haccın, manevi atmosferi bizi etkiledi. Başörtüsü örtme kararı aldı. Biz de sonuna kadar destekledik" şeklinde duygularını dile getirdi.

Samancı, 5 yaşındaki çocuğunun da annesinin bu durumundan mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!