Esenyurt'taki tekel bayi katliamında 3 kişi daha tutuklandı! Olayda çarpıcı detaylar ortaya çıktı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Ağustos 03, 2023 13:23

İstanbul Esenyurt'ta 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan tekel bayi baskını infial yaratmış ve bu korkunç olay günlerce Türkiye'nin gündemine oturmuştu. CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz'ın aktardığı bilgiye göre adliyeye sevk edilen 8 şüpheliden 3'ü tutuklandı. Diğer 5 şüpheli için ise adli kontrol kararı verildi. Şüphelilerin yakalanmasına ilişkin yeni detaylar da ortaya çıktı. Adliyeye sevk edilen Tarık Özer ve oğlu Azat Özer'in, Büyükçekmece'de kendisine ait villa inşaatında saklanırken, peynir ekmek almak için dışarı çıktığında kendisini televizyonda gördüğünü söylediği belirtildi. Poliste ifade veren Tarık Özer'in, "Benden 1 milyon 350 bin liralık demir almışlardı. İki ayrı senet yapmıştık. İlk senedi parça parça da olsa ödediler. Ancak ikinci senedin parasını alamayınca avukatlarıma gerekli işlemi yapmalarını istedim" dediği öğrenildi.

Haberin Devamı

Olayla ilgili gözaltına alınan şüpheliler Tarık Özer, Azad Özer ve Servet Özer ile onlara yardım ettiği öne sürülen 5 kişi adliyeye sevk edilmişti. Şüphelilerden Tarık Özer, Azad Özer ve Serhat Özer savcılık ifadelerinin ardından, "Nitelikli kasten öldürme" suçundan tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Diğer 5 şüpheli için de adli kontrol kararı verildi.

Esenyurt'taki saldırıdan sonra şüpheliler adliyeye sevk edilirken soruşturmayla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Polisin sıkı takibi altında bulunan Tarık Özer ve oğlu Azat Özer'in olay sonrası kendilerine ait Büyükçekmece'de inşaat halindeki villada saklandıkları belirlendi.

Esenyurttaki tekel bayi katliamında 3 kişi daha tutuklandı Olayda çarpıcı detaylar ortaya çıktı

Haberin Devamı

TANINMAMAK İÇİN SAÇLARINI KESMİŞ

Şüphelilerin olayı gerçekleştirdikten sonra önce kendi evlerine gittikleri burada Tarık Özer'in yanına eşyalarını aldığı ayrıca tanınmamak için saçlarını kestiği tespit edildi. Tarık Özer'in ve Azat Özer'in daha sonra saklanmak için Büyükçekmece'deki inşaata gittikleri öğrenildi.

Esenyurttaki tekel bayi katliamında 3 kişi daha tutuklandı Olayda çarpıcı detaylar ortaya çıktı

MARKETTE KENDİSİNİ TELEVİZYONDA GÖRMÜŞ

Polise firarda olduğu dönemi anlatan Tarık Özer'in, üç kere bakkaldan peynir ekmek almak için dışarı çıktığını, her seferinde bakkalda bulunan televizyonda kendi fotoğrafını gördüğünü söylediği belirtildi. İki şüphelinin yerlerini tespit eden cinayet büro amirliğine bağlı ekiplerin operasyon düzenleyerek göz altıları gerçekleştirdiği kaydedildi.

Haberin Devamı

Esenyurttaki tekel bayi katliamında 3 kişi daha tutuklandı Olayda çarpıcı detaylar ortaya çıktı

POLİS FARK ETTİ: ESRARENGİZ TEKNE

Polis soruşturmasında Tarık Özer'in bir arkadaşına ait Tuzla'da demirli bulunan bir teknenin ise GPS sinyalini kapatarak Büyükçekmece'ye doğru hareket ettiği tespit edildi. Şüphelilerin bu tekneyle kaçma ihtimaline karşılık deniz polisinin harekete geçtiği ve tekneyi Büyükçekmece'de durdurduğu böylece muhtemel bir kaçışın engellendiği öğrenildi.

Esenyurttaki tekel bayi katliamında 3 kişi daha tutuklandı Olayda çarpıcı detaylar ortaya çıktı

"DEMİR ALDILAR YARI PARASINI ÖDEMEDİLER"

Cinayet Büro Amirliğinde yapılan sorgusunda olayı tüm detayları ile anlatan Tarık Özer'in "Onlara geçtiğimiz Mayıs ayında 1 milyon 350 liralık inşaat demiri sattım. Onlarla iki ayrı senet yapmıştık. İlk senedi parça parçada olsa ödediler. Ancak ikinci senet bir türlü ödenmedi. Araya birkaç kişi sokup ödemeleri için ikna etmeye çalıştım. Yine ödemeyince avukatlarıma alacağımı tahsil etmeleri için talimat verdim" dediği öğrenildi.

Haberin Devamı

"GİDİP KONUŞMAYA KARAR VERDİM"

İcra davası açıldığında sosyal medya üzerinden hakkında paylaşımlar yapıldığını bunu kendisinin ilk gördüğüne önemsemediğini söyleyen Tarık Özer'in "Ancak eve gittiğimde bu paylaşımlar yüzünden oğlum ve kardeşimin üzgün olduğunu gördüm. Gidip bir konuşmaya karar verdik. Olay yerine gittiğimizde amacımız tamamen konuşmaktı. İçeri girip babalarını sorduk. Telefon ettiler ancak açılmadı. Sonra ortam bir an da gerginleşti" dediği belirtildi.

"NE YAPTIĞIMI HATIRLAMIYORUM"

Olay anında ilk silahı karşı tarafından çektiğini ve ateş ettiğini belirten Tarık Özer'in "Daha önce kardeşimi vurmuşlardı. Kargaşada silah patlayıp yerde kan görünce bir anda kendimi kaybettim. O an kendimi kaybettim. Ne yaptığımı hiç hatırlamıyorum. Ortalık sakinleşince yaptıklarımın farkına vardım. Çok üzgünüm" dediği ifade edildi.

Haberin Devamı

SİLAHLAR RUHSATLI VE AYNI KİŞİYE AİT

Öte yandan olayda kullanılan silahların daha önce yakalanarak çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan Murat Özer'e ait olduğu tespit edildi. Bu silahlardan bulundurma ruhsatlı olanın olay sırasında Tarık Özer'de taşıma ruhsatlı olanın ise Murat Özer'de olduğu öğrenildi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!