Eşcinselleri hedef alanlar 'El Kaide'den

Güncelleme Tarihi:

Eşcinselleri hedef alanlar El Kaideden
Oluşturulma Tarihi: Ocak 27, 2017 23:52

BAŞKENTİN çeşitli bölgelerinde ‘Lut kavminin çirkin işini yapanı görürseniz faili de mefülü de öldürünüz’ afişlerini astıkları belirlenen ve sosyal medyada yaptıkları yayınlarla eşcinselleri hedef gösteren Genç İslami Müdafaa Grubu üyesi 5 şüpheli hakkında El–Kaide üyeliği suçlamasıyla dava açıldı.

Haberin Devamı

Savcı Velihattin Eldemir’in hazırladığı iddianamede, 7 Temmuz 2015’te ‘Genç İslami Müdafaa’ isimli grubun sosyal medyada eşcinselleri hedef gösteren yayınlar yaptığı, sokaklara afişler astıkları ihbarı üzerine soruşturmanın başlatıldığı belirtildi.

NUSRET CEPHESİ YANLISI
İddianamede, bu oluşumun, Ankara’da çatışma bölgeleriyle irtibatlı olarak faaliyet gösteren derneklerin organizasyonunda Suriye için yapılan yardım kampanyalarına ve protesto gösterilerine destek verdiği belirtilerek, “Ankara’nın çeşitli bölgelerinde yazılama, afiş, broşür yapıştırıp dağıttığı, sosyal medya üzerinde Nusret Cephesi yanlısı paylaşımlarda bulunduğu belirlenmiştir” denildi.

Grubun resmi dernek statüsünde olmadığı, sosyal medyadan yaptığı duyurularla faaliyetlerini sürdürdüğü, Nusret Cephesi yanlısı ‘radikal selefi/tekfiri unsur Ersin Miraç K. ile bağlantılı olduğu iddia edildi. İddianamede özetle şöyle denildi:

‘İLK İRTİBAT GARİP-DER’
“Ülkemizden sözde cihad bölgelerine gidenlerin ilk etapta İstanbul’da Garip-Der isimli dernekle irtibata geçtikleri, şahısların Hatay Reyhanlı ilçesine gönderilerek sınırdan illegal olarak kaçakçılar tarafından para karşılığında geçişlerinin sağlandığı bilinmektedir. Açık kaynaklardan uluslararası güçlerin ‘Nusret Cephesi’ni, Özgür Suriye Ordusu kapsamında değerlendirmeyip, terör örgütü kapsamına aldıkları anlaşılmıştır.”

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!