Emirhan Yalçın'ı 'Size çok kötü şeyler yapacağız' diyerek bıçaklamışlar

Güncelleme Tarihi:

Emirhan Yalçını Size çok kötü şeyler yapacağız diyerek bıçaklamışlar
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 13, 2021 16:22

Ankara'nın Altındağ ilçesinde Suriye uyruklu Yahya Al Abdo (20) ile Ahmed Muhammed Abdo'nun (16), parktaki aydınlatma direğini sallamalarına tepki gösteren Emirhan Yalçın (18) ve arkadaşını "2 dakikaya geliyoruz, bekleyin. Size çok kötü şeyler yapacağız" diyerek gittikten sonra bıçakla dönerek bıçakladıkları ve 'tasarlayarak öldürme' suçundan tutuklandıkları ortaya çıktı.

Haberin Devamı

İlçedeki Battalgazi Mahallesi'nde 11 Ağustos'ta parkta oturan Emirhan Yalçın ve Ali Yasin Güler ile akraba olan Suriyeli Yahya Al Abdo ve Almed Muhammed Abdo, tartışmaya başladı. Kavgaya dönen olayda Yahya Al Abdo, Yalçın ve arkadaşı Güler'i bıçaklayarak kaçtı. Hastaneye kaldırılan yaralı Emirhan Yalçın, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Ali Yasin Güler'in tedavisi ise hastanede sürüyor. Gözaltına alınan Yahya Al Abdo ve Ahmed Muhammed Abdo, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi mahkemece 'tasarlayarak öldürme' suçundan tutuklandı.

'BEKLEYİN, SİZE ÇOK KÖTÜ ŞEYLER YAPACAĞIZ' DEMİŞLER

Yahya Al Abdo ile Ahmed Muhammed Abdo'nun tutuklama kararının gerekçesi ortaya çıktı. Kararda; olay günü Emirhan Yalçın ile Ali Yasin Ülger'in, Yahya Al Abdo ile Ahmed Muhammed Abdo'yu Alemdağ Parkı'ndaki aydınlatma direğine vurarak hasar vermeleri üzerine uyardıkları belirtildi.

Haberin Devamı

Ahmed Muhammed Abdo'nun "Kavga mı istiyorsunuz, niye bağırıyorsunuz?" demesinin ardından arbede yaşandığı, bunun üzerine şüphelilerin '2 dakikaya geliyoruz, bekleyin. Size çok kötü şeyler yapacağız' diyerek uzaklaştıkları belirtildi. Yahya Al Abdo'nun, bir süre sonra elinde bıçak ile geldiği ve Emirhan Yalçın'ı sol göğsünden, Ali Yasin Ülger'i ise sol göğüs altı ve sağ böbrek yanından yaraladığı belirtildi.

Yahya Al Abdo ve Ahmed Muhammed Abdo'nun birlikte suçu işledikleri, Yahya Al Abdo'nun, Ahmed Muhammed Abdo ile birlikte olay yerinden ayrılarak, suçta kullanılan bıçak ile olay yerine tekrar dönüşü göz önünde bulundurulduğunda öldürme eylemini tasarlayarak gerçekleştirdiklerinin değerlendirildiği belirtildi. Bu nedenle 'tasarlayarak öldürme' suçundan tutuklanan şüphelilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaması nedeniyle kaçma ihtimallerine de dikkat çekildi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!