Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Tarih belli oldu mu?

Güncelleme Tarihi:

Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek Tarih belli oldu mu
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 07, 2019 14:01

Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren emekliye bayram ikramiyeleri, Ramazan'ın başlamasının ardından gündemin en çok merak edilenlerinden oldu. Emekliler ile emekli maaşı bağlanan gazi, şehit yakınları ve koruculara Ramazan Bayramı öncesi verilecek ikramiyenin tarihi araştırılıyor. Peki, emekliye bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? Emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

Haberin Devamı

İlk kez geçtiğimiz yıl uygulanmaya başlanan, Ramazan ve Kurban Bayramı'nda olmak üzere yılda iki sefer verilecek olan emekliye bayram ikramiyesinin, Ramazan Bayramı öncesi ne zaman verileceği araştırılıyor. İşte, konuya ilişkin ayrıntılar...

Bu yıl Ramazan Bayramı 4-6 Haziran tarihleri arasında kutlanacak 1 ve 2 Haziran da hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle emeklilere 1000 liralık bayram ikramiyesinin mayıs ayının son haftası içerisinde ödenmesi bekleniyor.

MAAŞLAR BAYRAMDAN ÖNCE

Memur emeklileri maaşını 1-5 Haziran’da alıyor. Emekliye bayramdan önce sadece ikramiye değil maaş da ödenecek. SSK ve Bağkur emeklisi maaşını emeklilik kartındaki numarasına göre 17-28 Mayıs arasında çekecek. Yani SSK ve Bağkur emeklisi bayrama maaşlarını çekmiş olarak girecek. Memur emeklilerinin ise 31 Mayıs’a kadar maaşlarını alması bekleniyor.

BAKMADAN GEÇME!