Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek? Emeklilere 1000 TL ikramiye ne zaman verilecek?

Güncelleme Tarihi:

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek Emeklilere 1000 TL ikramiye ne zaman verilecek
Oluşturulma Tarihi: Nisan 02, 2020 22:50

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren emekli bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih gündemde yer almaya devam ederken beklenen açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan geldi. Bakan Selçuk, 1000 TL olan Ramazan Bayramı emekli ikramiyelerinin ödeneceği tarihi duyurdu. Peki, Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

Haberin Devamı

Ramazan Bayramı dolayısıyla 12 milyonu aşkın emekliye bayram ikramiyesi ödenmesi bekleniyor. İki yıldır yılda iki sefer olmak üzere ödenen bayram ikramiyelerinin bu yıl Ramazan Bayramı'nda ne zaman ödenmeye başlayacağı merak konusu oldu. Peki, emeklilere 1000 TL ikramiye ne zaman verilecek?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin nisan ayında ödeneceğini açıklamıştı. Bu gelişmenin ardından nisan ayı ile birlikte araştırmalarına hız veren emekli vatandaşlar ve yakınları ikramiyelerin ödeneceği tarih aralığını öğrenmek istiyor. İşte, konuya dair merak edilenler...

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, SSK'lıların 7-10 Nisan tarihleri arasında, Bağ-Kur ile Emekli Sandığı emeklilerinin de 11 Nisan'da bayram ikramiyesi alacağını belirtti.

Haberin Devamı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bayram ikramiyesi ödemelerini öne çektiklerini hatırlatan Selçuk, "Buna göre ikramiyeler, 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre 17-18-19 olanlar için 7 Nisan; 20-21-22 olanlar için 8 Nisan; 23-24 olanlar için 9 Nisan, 25-26 olanlar için 10 Nisan'da, 4b (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan'da ödenecek. Yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyeleri 7-11 Nisan tarihleri arasında ödenecek." ifadelerini kullandı.

Koronavirüsün en fazla yaşlıları etkilediğini anımsatan Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı tedbirler kapsamında, kamu bankalarının 76 yaş üstü yaşlılara, aylıklarını evinde ödediğini anımsattı.

BAKMADAN GEÇME!