Cezaevi önünde öldürdü, kovalamacayla yakalandı

Güncelleme Tarihi:

Cezaevi önünde öldürdü, kovalamacayla yakalandı
Oluşturulma Tarihi: Ocak 27, 2014 14:00

Konya’da 45 yaşındaki Hüseyin T., 10 gün önce kaçırdığı komşusu 5 çocuk annesi 34 yaşındaki Yadigar T.'yi eşini ziyaret için gittiği cezaevi önünde 11 yaşındaki çocuğunun gözü önünde tabancayla kurşun yağmuruna tutarak öldürdü. Daha sonra evinden eşi ve çocuğunu alıp otomobille kaçmak isteyen Hüseyin T., polisler tarafından durdurulunca tabancayı başına dayadı. Yeniden kaçan ve özel harekat polislerinin de peşine düştüğü Hüseyin T., nefes kesen kovalamaca sürerken kaza yaptı, ardından da ikna edilip teslim oldu. Annesi ölen çocuk, "Anam ölüyor, babama ne diyeceğim. Yardım edin!" diyerek ağladı.

Haberin Devamı

Olay, bugün saat 11.00 sıralarında merkez Karatay İlçesi E Tipi Kapalı Cezaevi önünde meydana geldi. Hüseyin T., iddiaya göre aynı sokakta oturan ve eşi cezaevinde olan 5 çocuk annesi Yadigar T.'yi kaçırdı. Hüseyin T.'nin elinden kurtulan Yadigar T., polise gidip şikayetçi oldu ve hakkında koruma kararı aldırdı. Yadigar T., bugün de 11 yaşındaki oğlu F.D. ile birlikte cezaevinde bulunan eşi M.T.’yi ziyarete gitti.

İŞTE OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLAR

CEZAEVİ ÖNÜNDE KURŞUN YAĞMURU / HÜRRİYET TV

CEZAEVİ ÖNÜNDE KURŞUN YAĞMURUNA TUTTU

Hüseyin T. de bu sırada cezaevinin önüne gelip önünü kestiği Yadigar T.'ye oğlunun gözleri önünde tabancayla ateş etti. Vücuduna isabet eden kurşunla yaralanan Yadigar T. o halde kaçmaya çalışsa da Hüseyin T., tabancasını ateşlemeye devam etti. Vücuduna 5 kurşun isabet eden Yadigar T. kanlar içinde yere yığılıp kalırken, Hüseyin T. otomobiline binip kaçtı.

Ağır yaralanan Yadigar T. kaldırıldığı Mevlana Üniversitesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Haberin Devamı

''ANAM ÖLÜYOR, BABAMA NE DİYECEĞİM''

Olaya şahit olan ve annesinin başından hiç ayrılmayan F.D., ise uzun süre gözyaşı döktü. Polislere ve cezaevi yetkililerine, "Anam ölüyor, babama ne diyeceğim. Yardım edin! Annem ölmesin. Anam, canım anam. Kurban olayım abi annemi kurtarın" diyerek ağladı.

Çocuğu, polisler sakinleştirmeye çalıştı.

OLAYIN ARDINDAN EŞİ VE ÇOCUĞUNU ALIP KAÇTI

Polisin peşine düştüğü Hüseyin T. ise evden eşi ve çocuğunu da alıp otomobiliyle kaçtı. Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı çok sayıda ekip de bölgede Hüseyin T.'nin bulunması için çalışma başlattı. Yapılan çalışma sonucu otomobili tespit edilen Hüseyin T. polis tarafından durduruldu. Otomobilin içinde tabancasını başına dayayan Hüseyin T., "Beni yakalarsanız, kendimi öldürürüm" dedi. Otomobildeki çocuk ve kadını gören polisler tedbirli davranmak isterken Hüseyin T. tekrar kaçmaya başladı.

İŞ MAKİNESİYLE ÖNÜ KESİLDİ

Hüseyin T., bir süre sonra yolda eşi ve çocuğunu bırakıp kaçmayı sürdürdü. Hüseyin T.'nin önü Dudlukır Mevkii’nide iş makineleriyle kesildi. Burada yine başına tabancayı dayayan Hüseyin T. ters yönden yeniden kaçmayı sürdürdü. Yaklaşık 5 kilometre Antalya Çevreyolu’nda kaçmayı sürdüren Hüseyin T., direksiyon kontrolünü yitirdiği otomobiliyle önce bir çöp kutusuna, ardından bir evin önündeki ağaca çarptı.

ÖZEL HAREKAT EKİBİ DE DEVREDE


Otomobilini hareket ettiremeyince inip koşarak kaçmaya başlayan Hüseyin T. karşısında Özel Harekat ekiplerini görünce yine başına tabancayı dayadı. Özel Harekat ekipleri de silahlarını Hüseyin T.'ye doğrultup, teslim olmasını söyledi.

Bu sırada devreye giren Cinayet Büro Amiri Ali Akan ve komiser Ahmet Özcan’ın ikna etmesi sonucu teslim olan Hüseyin T. etkisiz hale getirildi.

''AŞKIM İÇİN ÖLDÜRDÜM''

Gözaltına alınan Hüseyin T.'nin polise verdiği ilk ifadede, "Aşkım için öldürdüm" dediği öğrenildi. 45 dakika süren tüm bu kovalamaca sırasında polis ekiplerini yönlendiren İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, olay yerinde gazetecileri yaptığı açıklamada, "Bir kadını tabancayla öldüren şahs, ekiplerin 'Dur' ihtarına uymayıp kaçmaya başladı. Ekipler alan çalışması yaparak otomobili etrafını kaçamayacak şekilde önledi ve araç ağaca çarpıp durdu" dedi.

Haberin Devamı

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.


Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!