Büyükada'da 'bidon' alarmı

Güncelleme Tarihi:

Büyükadada bidon alarmı
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 02, 2021 07:00

Büyükada'da "Elinde benzin bidolu olan şahıs" alarmı yaşandı. 'Sabotajcı' şüphesiyle ifadeleri alınan ve bidon için “Denizdeydi çıkardık, yol kenarına götürdük” diyen şahıslar ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Haberin Devamı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne, geçen cuma günü saat 12.41 sıralarında, Adalar Büyüktur Yolu üzerinde, “Elinde benzin bidonu olan biri var” ihbarı yapıldı. Harekete geçen polis, Büyüktur Yolu mevkisinde bir bidon buldu.

İhbar edilenler de bidona 30 metre mesafedeki Kurşun Burnu Koyu’nda görüldü.

Polis koyda B. S., G. K. ve Avustralya vatandaşı Michael D.’ye GBT sorgusu yaptı. Haklarında herhangi bir arama kaydı olmadığı belirlenen ikisi kadın üç kişi, polisin bidonu sorması üzerine, “Denizdeydi çıkardık, yol kenarına götürdük” yanıtını verdi. Polis, tavırlarını şüpheli bulduğu üç kişiyi gözaltına alıp Büyükada Polis Merkezi’ne götürdü.

SUÇ KAYDI İDDİASI

Emniyet'in verdiği bilgiye göre; yapılan geçmiş suç kaydı incelemesinde ise Berna S.’nin ‘silahlı terör örgütü kurma, yönetme veya üye olma, kasten yaralama, hakaret, açıktan hırsızlık, işyerinden veya kurumdan hırsızlık’ gibi 9 ayrı suçtan kaydı olduğu belirlendi. Gülnihal K.’nın de ‘terör örgütü propagandası yapma, yankesicilik ve devlet büyüklerine hakaret’ suçlarından suç kaydı bulunduğu anlaşıldı. Michael D.’nin kaydı çıkmadı.

Haberin Devamı

SERBEST KALDILAR

3 şüphelinin ifadelerinde, “Bidonu denizde gördük. Çıkardık yol kenarına bıraktık. Biz kamp yapmak için geldik” dedikleri iddia edildi. Üzerlerinde kamp malzemesi bulunan 3 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!