Bursa'daki uçak kazası kamerada! Burcu Sağlam ve Hakan Köksal hayatını kaybetmişti

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Aralık 05, 2022 10:37

Bursa’da doğal gaz çevrim santralinin olduğu araziye düşen tek motorlu uçakta pilot Hakan Köksal ile Burcu Sağlam hayatını kaybetmişti. Kazaya ilişkin yeni detaylar ortaya çıkarken uçağın düşme anı çevrim santralinin güvenlik kameralarına yansıdı. Düşen uçağın doğal gaz kombine çevrim santralinin ürettiği 380 bin voltluk elektrik taşıyan yüksek gerilim direği ve tellerine dokunduğu, o sırada alev aldığı daha sonra da yere düştüğü görüldü.

Haberin Devamı

Kaza, 1 Aralık Perşembe günü saat 15.30 sıralarında, Osmangazi ilçesi Ovaakça Santral Mahallesi'nde meydana geldi. Bursa Yunuseli Havalimanı'nda saat 13.15’te motor kontrolü yapılan TC-UHY Bristell B23 tipi tek motorlu uçak, saat 13.30'da pist başı yaparak Sakarya’nın Pamukova ilçesine gitmek üzere kalkış yaptı.

Bursa’dan kalkış yaptığı anlar güvenlik kamerası tarafından da kaydedilen uçak, Sakarya’nın Pamukova ilçesinden Bursa’ya dönmek üzere havalandıktan yaklaşık yarım saat sonra Türkiye’nin en büyük 3'üncü santrali olan Ovaakça Doğal Gaz Çevrim Santrali’nin arazisindeki ormana düştü.

Bursadaki uçak kazası kamerada Burcu Sağlam ve Hakan Köksal hayatını kaybetmişti

TC-UHY kuyruk numaralı uçağın, uçuş kayıtlarına göre, saat 15.13'te Sakarya Pamukova'dan kalktığı, 1200 metre irtifada seyrederek 72 kilometre yol kat ettiği, 19 dakika havada kaldıktan sonra saat 15.32'te uçakla irtibatın kesildiği belirlendi.

Haberin Devamı

Bursadaki uçak kazası kamerada Burcu Sağlam ve Hakan Köksal hayatını kaybetmişti

4 KİŞİLİK UÇAK LİSANSINI ALMAYA GİTMİŞ

Kazanın ardından bölgeye itfaiye, polis, sağlık ve AFAD ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekibi, uçaktaki yangına müdahale ederken, kazada pilot Hakan Köksal ile yanında yolcu olarak bulunan Burcu Sağlam'ın hayatını kaybettiği belirlendi. Hobi amaçlı Asya Havacılık bünyesine kayıtlı, kendisine ait olan TC-UHY kuyruk numaralı özel uçağıyla uçuş yapan Hakan Köksal’ın, Sakarya’nın Pamukova ilçesine 4 kişilik uçak lisansını almak için gittiği öğrenildi.

Bursadaki uçak kazası kamerada Burcu Sağlam ve Hakan Köksal hayatını kaybetmişti

Bursa’da toprağa verilen Hakan Köksal ile Burcu Sağlam’dan geri kazadan dakikalar önce düşen uçağın kokpitinden, sosyal medya hesabından paylaştıkları görüntüler ve fotoğraflar kaldı. Görüntülerde; uçak düşmeden önce Sağlam'ın, kendisini ve çevreyi çektiği anlar yer aldı.

Haberin Devamı

YENİ GÖRÜNTÜ ORTAYA ÇIKTI

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma yürütülürken, Yunuseli Sportif Havacılık Derneği Başkanı ve yedek parça firması sahibi, 3 çocuk babası Hakan Köksal ile güzellik uzmanı Burcu Sağlam’ın hayatını kaybettiği kazaya ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

Bursadaki uçak kazası kamerada Burcu Sağlam ve Hakan Köksal hayatını kaybetmişti

Doğal gaz çevrim santralinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde; irtifa kaybederek, hızla santrale yaklaşan uçağın, 380 bin voltluk elektrik taşıyan yüksek gerilim direğine çarptıktan sonra havada alev aldığı görüldü. Uçak havada parçalanarak yere düşerken, bu görüntüler de Cumhuriyet Başsavcılığı'nca incelemeye alındı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!