Bodrum'da boru patladı, ev ve işyerlerini su bastı

Güncelleme Tarihi:

Bodrumda boru patladı, ev ve işyerlerini su bastı
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 01, 2014 08:27

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, isale hattı borusu patlayınca, birçok ev ve işyerini su bastı. Su baskını otomobilleri sürüklerken, tatilciler ve yörede oturanlar patlayan hat nedeniyle sel kabusu yaşadı.

Haberin Devamı

Bodrum’a bağlı Güvercinlik Mahallesi’nde, saat 00.45 sırlarında isale hattı patladı. Altı ay içerisinde 15 kez patladığı belirtilen isale hattından çıkan sular nedeniyle mahallede sel oluştu. Yüksel Sokak’taki iki otomobil suların etkisiyle sürüklendi. 30 kadar ev ve işyerini dağlardan gelen çamurlu su bastı. Evlerine bir anda suyun dolması nedeniyle bazı kişilerin çatılara çıktığı görüldü. Oluşan sel bir çok evin bahçe duvarını yıktı, yollarda göçükler meydana geldi. Bodrum- Milas karayolu yaklaşık 1 saat kullanılamaz hale gelirken, trafik polisleri ulaşımın kontrollü akışını sağladı.

Haberin Devamı

SEL SUYUNDA OTOMOBİLİ SÜRÜKLENDİ

Sel suyunda aracı sürüklenen Hüsamettin Tan, "Bir daha olmaz dediler, otomobilim ikinci kez sularla sürüklendi, içinde olsaydık boğulurduk. Bir mahallede her ay su isale hattı patlar mı? Geceleri gözümüze uyku girmiyor. Gece yarısı olması olayın boyutunu azalttı o anda sokakta bir kişi olsaydı denize kadar sürüklenirdi" dedi.

''İKİ YILDIR KABUS YAŞIYORUZ''

Güvercinlik Köyü Muhtarı Mehmet Gereme ise şöyle konuştu:
"Çelik boru döşenerek yapımına başlanan yeni isale hattının bir an önce bitirilmesini bekliyoruz. Çünkü Güvercinlikliler olarak iki yıldır bu sel kabusunu yaşıyoruz. Serseri mayın gibi ne zaman patlayacağı belli olmuyor, aşırı maddi zararın yanı sıra can kaybı olmaması sevindirici bir durum."

Bodrum- Milas karayolunun kısa süreliğine sel suları nedeniyle gelen taşlardan kapanırken jandarma güvenlik önlemleri aldı. Bodrum Belediyesi’ne ait itfaiye ve vidanjör ekipleri ev ve işyerlerinde temizliğe başlarken, jandarma ve Kaymakamlık görevlileri hasar tespitine başladı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!