'Aziz Yeniay'a suikast girişimi' AK Parti programına saldırıda yeni görüntüler: Alt sokakta çıkışını beklemişler

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Şubat 14, 2024 12:27

AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay'ın Kanarya Mahallesi'nde gerçekleştirdiği seçim çalışması sırasında yaşanan silahlı saldırıya ilişkin gözaltı sayısı 26'ya yükseldi. AK Parti programına saldırıda yeni görüntüler ortaya çıkarken, olayı bir suç örgütünün Yeniay'ı hedef alarak gerçekleştirdiği öğrenildi. CNN TÜRK İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ ise son gelişmeleri aktardı.

Haberin Devamı

AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay'ın bir dernekte gerçekleştirdiği 'Mardinliler Buluşması' programı sırasında yapılan silahlı saldırıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Saldırının ardından 4'ü 18 yaşının altında olan toplam 26 şüpheli gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

YENİAY'A KARŞI SUİKAST GİRİŞİMİ

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan edinilen bilgiye göre, saldırıda bir terör bağlantısının olmadığı ancak olayı birçok adli olaya karışmış bir suç örgütünün Yeniay'a karşı bir suikast girişimi olarak gerçekleştirdiği öğrenildi.

Saldırganların olay günü, Yeniay'ın çıkış saatini beklediği ancak Yeniay'dan önce çıkan polislerin uzun namlulu silahlarla hedef alındığı belirlendi. Şüphelilerin saldırıyı Yeniay'a yönelik değil bir husumetlilerine yönelik gerçekleştirdikleri iddia ettikleri ancak husumetli oldukları kişinin olay yerinden 1 saat önce ayrıldığı ve o sırada sokakta bulunmadığı tespit edildi.

Haberin Devamı

AZİZ YENİAY 1 DAKİKA İLE SALDIRIDAN KURTULDU

CNN TÜRK İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ olayla ilgili şu bilgileri aktardı:

Önemli detaylar var soruşturmada. Hep kafalar karışıyordu, saldırı neden oldu. Seçimi mi hedefliyordu yoksa organize suç örgütünün hesaplaşmasına mı denk gelmişti. Soruşturmada ortaya çıktı.

Aziz Yeniay’ı 15-20 saniye ile orayı tekrar anlatmak istiyorum. Aziz Yeniay, seçim toplantısını Mardinlilerle ilgili dernekte seçim toplantısını bitiriyor. Koruma polislerine buyurun çıkalım diyor. Tam çıkmaya hamle yapıldığı an bir arka sokakta özellikle o anı bekleyen araç geliyor, duraklıyor. Aziz Yeniay ve ekibinin de çıkıyor olması gerekiyor. Zamanla planlama onu işaret ediyor. Nerede bu kalabalık diyorlar. Ama şans eseri seçmenin sorusu ile gecikince kanlı buluşma belki de erteleniyor.

Eylemciler daha önce birileri ile daha önce kavga etmiş diyorlardı ya… Hedefledikleri kişiye ait bir dükkan mı var, yok. Hedefledikleri kişi orada mı, yok. Masum bir kadını vuruyorlar. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı kritik soruşturmayı yürütüyor.

Haberin Devamı

Aziz Yeniaya suikast girişimi AK Parti programına saldırıda yeni görüntüler: Alt sokakta çıkışını beklemişler

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!