Annesini İstanbul'a taşınmadığı için öldürmüş

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Temmuz 22, 2020 11:03

Antalya'da annesi Seher Fak'ı pompalı tüfekle öldürdükten sonra polise teslim olan Berk Karan (35) ifadesinde "Ben İstanbul'da yaşamak istiyordum, o ise Antalya'da. Bu yüzden tartışma çıktı. Ben de öldürdüm" dedi.

Haberin Devamı

Dün sabah saatlerinde Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen Berk Karan, annesi Seher Fak'ı pompalı tüfekle öldürdüğünü söyledi. Bunun üzerine Konyaaltı ilçesi Altınkum Mahallesi'nde bulunan eve giren polis, Seher Fak'ın cansız bedeniyle karşılaştı. Seher Fak'ın cesedi, polisin incelemesinin ardından Antalya Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Burada yapılan işlemlerin ardından Fak'ın cenazesi akşam saatlerinden alınarak toprağa verildi.

İfade alma işlemi tamamlanan Berk Karan, sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Polise verdiği ifadesinde annesiyle sürekli fikir ayrılığı yaşadıklarını anlatan Karan, Antalya'ya alışamadığını, İstanbul'a taşınmayı teklif ettiği annesinin olumsuz yanıtı üzerine aralarında çıkan tartışma sonucu pompalı tüfekle vurup, öldürdüğünü söyledi. Karan, "Ben İstanbul'da yaşamak istiyordum, o ise Antalya'da. Bu yüzden tartışma çıktı. Ben de öldürdüm" dedi.

Haberin Devamı

KANLI EŞYALAR BİNADAN ÇIKARILDI

Evde bulunan eşyalar, bir yakını tarafından tahliye edildi. 8 katlı apartmanın 4'üncü katındaki dairedeki eşyalar, temizlik görevlileri tarafından bina dışına çıkarıldı. Eşyalardan bazılarının üzerinde kan izleri olduğu dikkati çekti. Eşyalar bir kamyonete yüklenip götürüldü.

Annesini İstanbula taşınmadığı için öldürmüş

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!