AKP’de Altınok depremi

Güncelleme Tarihi:

AKP’de Altınok depremi
Oluşturulma Tarihi: Şubat 17, 2009 00:00

Yerel seçimler yaklaştıkça siyaset dünyasında da üst üste sürprizler ortaya çıkıyor. Ankara Belediye Başkanı Gökçek ile anlaşamadığı bilinen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, aday olmayacağını açıkladı. Bu gelişmeye Altınok’un internete düşen özel görüntülerinin neden olduğu iddia edildi.

PARTİLERİN belediye başkan adaylarını belirlemeleri için verilen süre bugün dolarken, "yasak aşk kaseti" iddiasıyla çalkalanan Ankara, "Keçiören depremi" ile sarsıldı. Adaylıktan çekildiğini açıklayan AKP’li Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, çekilme gerekçesini "Belediye Meclis üye listelerinin belirlenmesinde yaşanan sıkıntı" diye açıkladı.

Altınok ile ilgili olarak dün akşam saatlerinde kulisler hareketlendi. Altınok ile ilgili yasak aşk görüntüleri kaydı olduğu ve bu kaydın çeşitli medya kuruluşlarına dağıtıldığı iddiaları ortaya çıktı. Bu iddiaların yankıları sürerken geç saatlerde Altınok’un çekilme açıklaması geldi.

Tek cümlelik açıklama

Altınok, gece yarısına doğru adaylıktan çekilme gerekçesini tek cümle ile açıkladı. Altınok, "Keçiören Belediye Meclis üye listelerinin belirlenmesinde yaşanan sıkıntı nedeniyle AK Parti Keçiören Belediye Başkan adaylığından çekildiğini" açıklamakla yetindi. Açıklamada, "yasak aşk kaseti" iddialarına yer verilmedi.

Altınok’un, Keçiören’de Gökçek aleyhine kampanya yürüttüğü iddiaları bir süredir Ankara kulislerinde dolaşıyordu. Altınok’un "İlçede bana, Büyükşehir’de (MHP’nin adayı) Mansur Yavaş’a" diye propaganda yaptığı iddiaları öne sürülüyordu.

Altınok’un adaylıktan çekilmesi Ankara’da zorlu bir yarışa hazırlanan AKP yönetiminde büyük sıkıntı yarattı. Altınok’un kararından dönmesi için yoğun kulis yürütülürken, karardan dönmeme olasılığına karşı da alelacele yeni aday arayışları başlatıldı.

Gökçek ile anlaşamıyordu

ANKARA
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile uzun süredir kavgalı olan Altınok, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olmuş ancak parti yönetiminin tercihini Gökçek’ten yana kullanmıştı. Altınok’un başkanı olduğu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın konutunun da bulunduğu Keçiören, AKP’nin Ankara’daki en önemli kalelerinden biriydi.
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!