AK Parti'den 6 bin kişilik sosyal medya ordusu

Güncelleme Tarihi:

AK Partiden 6 bin kişilik sosyal medya ordusu
Oluşturulma Tarihi: Kasım 14, 2013 11:58

AK Parti, sosyal medya alanında aktif yer alacak 6 bin kişilik ekip oluşturuyor.

Haberin Devamı

Ar-Ge Başkanlığınca yürütülen çalışmada, toplumda kullanımı ve etkinliği giderek artan sosyal medyanın, yerel seçim kampanyalarında aktif olarak kullanılması amaçlanıyor.

Bu doğrultuda, tüm il ve ilçe teşkilatlarında sosyal meyda sorumluları belirlenirken, bu isimler AK Parti Genel Merkezinde eğitime tabi tutuldu. Sosyal medya sorumlularının yanı sıra önemli kısmı büyükşehirlerden seçilen teşkilat mensuplarına da eğitim veriliyor

Şimdiye kadar Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa ve Manisa teşkilatlarından bin 500 kişinin eğitimi tamamlanırken, bu sayının 6 bin olması hedefleniyor. Bilgisayar laboravutarlarında uygulamalı ve teorik olarak düzenlenen eğitimlerin, aralık ayının sonu itbarıyla 81 ilde hayata geçmesi planlanıyor. Sosyal medya uzmanlarınca verdiği eğitimler, 30 büyükşehirden sonra diğer illeri de kapsayacak.

Haberin Devamı

İstanbul'da yoğun olması tasarlanan sosyal medya ekibi, parti politikalarının yanı sıra gündeme ilişkin içerik oluşturma, hızlı görsel ve yazılı veri paylaşımı gibi sorumluluklar üstlenecek.

Gençlerin ağırlıklı olarak görev aldığı sosyal medya ekibi, daha önce bazı toplumsal olaylarda ortaya çıkan kamuoyunu yönlendirme amaçlı gerçeği yansıtmayan paylaşımlar gibi bilgi kirliliğinin önüne geçmeye de çalışacak.

Siyaset Akademisi'nde zorunlu ders oldu

Türkiye genelinde 76 il ve 35 ilçe merkezinde gerçekleştirilen Siyaset Akademisi eğitim programlarında, daha önce seçmeli ders olarak okutulan "sosyal medya" zorunlu ders kapsamına alındı.

Dünyada ve Türkiye'de yaşanan sosyal olaylarda etkinliğini artırarak yaygınlaşan sosyal paylaşım sitelerinin etkili bir iletişim aracı görülmeye başlanmasının ardından, siyaset akademisi koordinatörlüğü de bu alanda öğrencilere uygulamalı ve teorik ders vermeye başladı.

16. Dönem Siyaset Akademisi'nde başlayan yeni uygulamayla, geleceğin siyasetçi adaylarına sosyal medyaya hakim olmaları ve sosyal medyada hedefleniyor.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!