30 yaşındaki eşini katletti

Güncelleme Tarihi:

30 yaşındaki eşini katletti
Oluşturulma Tarihi: Ekim 27, 2011 12:07

BURSA’da 31 yaşındaki Adem Tuncer, iddiaya göre kendisinden ayrılmak isteyen 2 çocuk annesi eşi 30 yaşındaki Dilek Tuncer’i, 26 yerinden bıçakladıktan sonra boğazını keserek öldürdü. Cinayetin ardından koşarak olay yerinden uzaklaşan Adem Tuncer’i yakalamak için polis ekipleri araştırma başlattı.

Haberin Devamı

Olay, dün akşam merkez Yıldırım İlçesi Çınarönü Mahallesi Atlı Sokak’ta meydana geldi. Kayınpederi 57 yaşındaki Abdurrahim Tontaş’ın, 4 katlı evinin birinci katında oturan Adem Tuncer, dün akşam saatlerinde eşi ve 4 yaşındaki kızı Melek ve 6 yaşındaki oğlu Melik ile çay içmek, sohbet etmek için kayınpederinin dördüncü kattaki dairesine gitti. Kızı ve damadı ile bir süre sohbet edip torunlarını seven Abdurrahim Tontaş, torunlarının yeşil kartlarının süresinin dolduğunu söyleyip, kızı Dilek’i, gerekli olan evrakları alması için evine gönderdi.

’GELMEDİ GİDİP BAKAYIM’ DEDİĞİ EŞİNİ ÖLDÜRDÜ

Kayınpederi ile bir süre oturan Adem Tuncer daha sonra evrakları almak için eve inen eşinin gelmediğini belirtip kayınpederinden, "Baba Dilek’i merak ettim. Gidip bakayım" diyerek evden ayrıldı. Bir süre sonra anne ve babası gelmeyince evlerine inen Melek Tuncer, geri döndüğünde dedesine anne ve babasını evde göremediğini söyledi.

Bunun üzerine torunu ile kızının evine inen Abdurrahim Tontaş korkunç tablo ile karşılaştı. Dilek Tuncer’i oturma odasında cansız bir şekilde görünce şoke olan Abdurrahman Tontaş, torununu kucağına alıp evden ayrılıp komşularından yardım istedi. Bir süre sonra belirtilen adrese gelen 112 Sağlık ekipleri vücudunun çeşitli bölgelerinde 26 bıçak darbesi bulunan ve boğazı kesilen genç kadını yaptıkları tüm müdahalelere rağmen yaşama döndüremedi.

Haberin Devamı

30 yaşındaki eşini katletti


"HEM ÇALIŞMIYORDU HEM DE KIZIMI ÖLDÜRDÜ"

Kızının öldürülmesinden sonra şoke olan Abdurrahman Tontaş, damadının 8 yıl önce çalışmadığı halde kızıyla evlendiğini, o günden sonra hiç bir işe girmediğini söyledi. Evinin bir katını onlara verdiğini ihtiyaçlarını ise kendisinin karşıladığını söyleyen acılı baba,

"Kızım artık ona katlanamıyordu. Benim sırtımdan geçinmeleri ona zor geliyordu. Ayrılmak istiyordu. Hazır yemeye alışan Adem, bu teklife sıcak bakmıyordu. Sürekli tartıştıklarını biliyordum. Bu kez yavrumu öldürdü. Bulunmasını ve en ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum" dedi.

KIYAFETLERİNİ DEĞİŞTİRDİ

Polis, cinayetin ardından evde yaptığı incelemede, cinayet şüphelisi Adem Tuncer’in, cinayetten sonra kanlı kıyafetlerini evde değiştirip yenilerini giydiğini, elini ve yüzünü yıkadıktan sonra binadan koşarak uzaklaştığını tespit etti. Asayiş Şubesi ekipleri kaçan Tuncer’i her yerde arıyor.

Olayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı. Dilek Tuncer’in cesedi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

Haberin Devamı

30 yaşındaki eşini katletti


Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!