TÖDER Başkanı İbrahim Taşel yeniden seçildi

Güncelleme Tarihi:

TÖDER Başkanı İbrahim Taşel yeniden seçildi
Oluşturulma Tarihi: Mart 23, 2024 17:15

Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER)’in 9’uncu Olağan Genel Kurulu’nda İbrahim Taşel yeniden başkanlığa seçildi ve derneğin yeni yönetim kurulları da belirlendi. Taşel, derneğin yaptığı faaliyetleri genel kurulda aktarırken, “Sektörümüzü hak ettiği düzene ve yere taşıyacağız. Bunu sektörümüz adına yapmam gereken son görev olarak görüyorum” dedi.

Haberin Devamı

TÖDER 9. Olağan Genel Kurulu İTO Cemile Sultan Korusu’nda özel okul ve kurs kurucularının katılımı ile gerçekleştirildi. Genel kurula hitap eden TÖDER Başkanı İbrahim Taşel; “2014’ten bu yana sektör olarak sıkıntı bir dönemden geçiyoruz. Özel okullarımızda 1.5 milyon, kurslarda 3 milyonu aşkın öğrencimize hizmet sunuyoruz. Eğitime öncülük ediyor, eksikliklerini tamamlıyoruz. Özel okullar bu ülkede hep öncü hizmetler üretmiştir, yabancı dilden robotik kodlamaya, yazılımdan sanat ve kültür çalışmalarına kadar eğitim sistemimizin hem öncüsü hem uygulayıcısı olduk. Fakat sektörümüzün bu çabalarının hakettiğini değeri görmediğini düşünüyorum” dedi.

TÖDER Başkanı İbrahim Taşel yeniden seçildi
SEKTÖRÜ SIKINTILARDAN ÇIKARMALIYIZ
KDV ve istihdam yükleri, merdiven altı kurumlar gibi birçok sorun yaşandığına dikkat çeken İbrahim Taşel, özel öğretim kurumlarıyla ilgili yapılan ücret artışı sınırlamalarının normal yaşamla bağdaşmayan bir çizgide tutulduğunu, buna rağmen fiyatlar nedeniyle özel okulların itibarsızlaştırılmaya yönelik ithamlarla karşı karşıya kalındığını söyledi.

Haberin Devamı

Eğitim sektörünün yaşandığı sıkıntılara mevcut STK’ların pasif kaldığına  yönelik eleştirilere de yanıt veren Taşel, beş dernek olarak ortak platform kurduklarını ve sektörün sorunlarını Başta MEB olmak üzere ilgili bakanlıklara sürekli aktardıklarını ifade etti. Taşel; “Biz devletçi insanlarız, ülkemize bir zarar gelirse herkes gibi biz de üzülürüz. Ama özel öğretim kurumlarının içinde bulunduğu sıkıntıları herkes görmeli. Sektörümüzün yaşadığı bu sıkıntılardan çıkarmamız gerekiyor. Bunu başarmakta kararlıyız ve umutluyuz. Bunu bize kapılarını her zaman açık tutan Milli Eğitim Bakanlığımız ile birlikte başaracağız. Özel sektörde çalışan öğretmenlerimizin daha iyi ekonomik şartlara kavuşması da çabamızın bir parçası olacak başaracağız ”diyerek sözlerini tamamladı.


TÖDER YENİ YÖNETİM KURULU
* İbrahim Taşel
* Metin Özer
* Dr. Muammer Yıldız
* Kağan Kalınyazgan
* Zeki Hançerlioğulları
* Hüseyin Ulusal
* Özlem Dağ
* Ümit Kalko
* Dr. Turay Kesler
* Dr. Ali Akdoğan
* Lokman Demiray
* Birol Özkan
* Tunç Göker
* Erol Boy
* Fatih Aktel

BAKMADAN GEÇME!