ÖSYM'den açıklama: YGS puanları yeniden hesaplanmayacak

Güncelleme Tarihi:

ÖSYMden açıklama: YGS puanları yeniden hesaplanmayacak
Oluşturulma Tarihi: Mart 20, 2015 12:01

ÖSYM, YGS’de bir soruyu iptal etti. ÖSYM yetkilileri, hatalı sorunun adayların puanı hesaplanmadan önce iptal edildiğini belirttiler.

Haberin Devamı

15 Mart Pazar günü yapılan YGS’de, Türkçe testinde bir sorunun yanlış olduğu ortaya çıktı. Sınavdan sonra Hürriyet’te yayınlanan uzman değerlendirmesinde de bu sorunun yanlış olduğu, iki doğru şık bulunduğu, sorunun iptal edilmesi gerektiği yer almıştı.

ÖSYMden açıklama: YGS puanları yeniden hesaplanmayacak
İŞTE YGS'DE İPTAL EDİLEN SORU

YENİDEN HESAPLANMAYACAK

Bu sabah ÖSYM, bu sorunun iptal edildiğini açıkladı. Adaylar, hesaplamaların yeniden yapılıp yapılmayacağını merak ederken ÖSYM yetkilileri şu açıklamayı yaptı:
“2015-YGS Türkçe testinde bir soru Yönetim Kurulu kararıyla iptal edildi. Sınav olduktan sonra yanlış olduğu iddia edilen sorular Bilim Kurulu tarafından incelendi. Bilim Kurulu’nun incelediği ve yanlış olduğunu belirlediği Türkçe sorusu Yönetim Kurulu’na iletildi. Bilim Kurulu’nun tavsiyesi ve Yönetim Kurulu’nun kararıyla da hatalı olduğu tespit edilen soru iptal edildi. Adayların puan hesaplaması ise sorunun iptalinin ardından gerçekleştirildi. Bu nedenle puanların yeniden hesaplanması söz konusu değil.”

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!