Okullarda sıfır atık yarışması

Güncelleme Tarihi:

Okullarda sıfır atık yarışması
Oluşturulma Tarihi: Şubat 09, 2024 14:49

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) okullarda, atık üretimini azaltmak, geri dönüşümü teşvik etmek, çevreye duyarlılık konularında farkındalık oluşturmak ve yenilikçi çözümleri geliştirmek amacıyla 'Sıfır Atık Yarışması' yapılacağını duyurdu.

Haberin Devamı

Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin bireysel eserlerinin yanı sıra okullardan iyi uygulama örneklerinin paylaşılmasının hedeflendiği yarışma kapsamında, 'Atıktan Sanata İleri Dönüşüm', 'Sıfır Atık Projeleri' ve 'İyi Uygulama Yapan Okul' olmak üzere üç farklı kategoride yarışma düzenlenecek.

BİRİNCİ OKULA ‘ÇEVRE BERATI’
Bu kapsamda, 'Atıktan Sanata İleri Dönüşüm' ve 'Sıfır Atık Projeleri' başlıklı yarışmalarda birinci olan okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine bisiklet ve çevre dostu öğrenci seti, ikinci olanlara tablet, üçüncü olanlara akıllı saat hediye edilecek. Yine bu yarışma dallarında birinci olan lise öğrencilerine ise dizüstü bilgisayar, ikinci olanlara elektrikli bisiklet ve üçüncü olanlara tablet hediye edilecek. Okulların yarışacağı 'İyi Uygulama Yapan Okul' kategorisinde ise birincilik ödülü olarak 'çevre beratı' takdim edilecek.

Haberin Devamı

Yarışmalar kapsamında 26 Şubat'a kadar başvuru yapılabilecek. Ödül almaya hak kazananlara ödülleri, 30 Mart'ta verilecek.

BAKMADAN GEÇME!