‘Asrın Felaketi’ fotoğraf sergisi açıldı

Güncelleme Tarihi:

‘Asrın Felaketi’ fotoğraf sergisi açıldı
Oluşturulma Tarihi: Şubat 06, 2024 15:01

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan "6 Şubat 'Asrın Felaketi' Deprem Farkındalık Fotoğraf Sergisi" Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı'nda (YHT)’ de ziyarete açıldı.

Haberin Devamı


MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Millî Eğitim Bakanlığının deprem bölgesindeki çalışmalarını yansıtan fotoğrafların yer aldığı sergiyle, depremlerde hayatını kaybedenleri anmak ve deprem gerçeğine dikkati çekmek, deprem farkındalığı ile eğitim ilişkisinin önemine vurgu yapmak amaçlanıyor.

Bu kapsamda sergide, arama-kurtarma, depremzedeler için barınma ve konaklama, çadır kurulumu, yiyecek-içecek dağıtımı, bakım ve onarım, okulların eğitim öğretime hazırlanması, yeniden ihya ve inşa, psikososyal destek, taşımalı eğitim, MEB AKUB ekiplerinin çalışmaları, oyun ve etkinlik çadırlarının kurulması gibi faaliyetleri anlatan 78 fotoğraf karesi yer alıyor.

9 ŞUBAT’A KADAR ZİYARETE AÇIK
Depremlerde bölgede görev alan Bakanlık personelinin çektiği fotoğraflardan oluşan sergide ayrıca, "Metaverse Üzerinden Sanal Gerçeklik Teknolojisi ile Afet Eğitimi Sunumu" etkinliği de düzenleniyor.

Haberin Devamı

Bu etkinlik kapsamında ziyaretçiler, karma gerçeklik teknolojisi sayesinde sanal gerçeklik gözlükleri ile bir deprem anını deneyimleyebilirken farklı afet çeşitlerini de gözlemleyebiliyor. Ankara YHT Garı'nda yer alan fotoğraf sergisi 9 Şubat'a kadar ziyaret edilebilecek.

BAKMADAN GEÇME!