Kursiyerlere sağlık taraması

Güncelleme Tarihi:

Kursiyerlere sağlık taraması
Oluşturulma Tarihi: Ocak 07, 2016 12:11

KONAK Belediyesi Ziya Zişan Saadet Aytulun Kardeşler İleri Yaş Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin üyeleri ücretsiz check-up hizmeti ile tepeden tırnağa muayene edildi.

Haberin Devamı

Kursiyerlere sağlık taraması

Konak Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda hizmete açtığı Ziya Zişan Saadet Aytulun Kardeşler İleri Yaş Sağlıklı Yaşam Merkezi’ne üye olan 55 yaş üzeri 200 kursiyer için ücretsiz sağlık kontrolü hizmeti verildi. Halilrıfatpaşa semtinde faaliyet gösteren merkezde çeşitli kurs ve aktivitelerden faydalanan kursiyerlerin genel sağlık durumlarını tespit etmek için başlatılan taramalar dört gün sürdü. Konak Belediyesi Sağlık Müdürlüğü’nde görevli doktor ve sağlık personelince gerçekleştirilen kontrollerde tüm üyelerin nabız, tansiyon, boy ve kiloları ölçüldü. Ücretsiz taramalarda hemogram ve biyokimya ölçümleri de yapıldı. Böylelikle çeşitli sağlık nedenleriyle düzenli yapılması gereken kolesterol, karaciğer, açlık ve tokluk kan şekeri değerlerine de bakıldı. Sağlık taraması kapsamında üyelere solunum fonksiyon testi ile elektrokardiyografi (EKG) de uygulandı.

Kursiyerlere sağlık taraması


Yapılan ölçümler ve alınan tahlil sonuçları belediyenin kurum hekimleri tarafından değerlendirildi. Kontrolden geçenlere sağlıklı ve uzun ömürlü bir yaşam için düzenli sağlık taramasının önemi anlatıldı. İleri yaşlarda düzenli kontrollerin hastalıkların erken teşhisinde büyük rol üstlendiği ve ömür uzatacağı vurgulandı. Taramada çıkan sonuçlara göre şüpheli değerlere sahip kişiler ilgili sağlık birimlerine yönlendirildi. Konak Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün Ziya Zişan Saadet Aytulun Kardeşler İleri Yaş Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde başlattığı sağlık taramaları merkezden faydalanan vatandaşları da memnun etti. Düzenli olarak sağlık taraması yaptırması gerekenler hastanelere gitmek zorunda kalmadan, tahlillerini sıra beklemeden ve yorulmadan gerçekleştirmenin memnuniyetini yaşarken, taramaların düzenli aralıklarla devam edeceği belirtildi.


Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!