Gökhan'dan Graffitili mesaj

Güncelleme Tarihi:

Gökhandan Graffitili mesaj
Oluşturulma Tarihi: Mart 26, 2014 01:33

ÇANAKKALE Belediyesi tarafından kent halkına kazandırılan eski Tekel Şarap ve Kanyak Fabrikası'nın bulunduğu alana ilk olarak gençler sahip çıktı ve ‘Fabrikale' adlı etkinlik düzenledi.

Haberin Devamı

Gençlerle graffiti yapan CHP'li Belediye Başkanı ve adayı Ülgür Gökhan, Kazdağları ve erişime kapatılan twittera yönelik mesajlarıyla da dikkat çekti. Gökhan, özelleştirme sonrası üretimi duran 12 bin metrekarelik fabrika alanının yeniden kent halkına kazandırıldığını hatırlatarak, buranın artık kentlinin kullanımına açık bir şekilde değerlendirileceğini ifade etti. Alandaki 2 binanın endüstriyel kültürel miras olarak korunacağını ve sinema, tiyatro, sergi salonu olarak değerlendirileceğini belirten Gökhan, diğer binaların yıkılarak sosyal, kültürel alan olarak düzenleneceğini de sözlerine ekledi.

Twitter mesajı
Çanakkale halkına armağan edilen bu alanla ilgili farkındalık yaratmak isteyen gençlerin düzenlediği etkinlikte graffiti çalışmaları da yapılırken, Başkan Gökhan da onlara katıldı. İlk olarak ‘Kazdağları Hayattır' yazılan alanda boyama yapan Başkan Gökhan, erişime kapatılan twitterın amblemini de boyadı. Gökhan ve gençler duvara ‘Sansüre Hayır' yazarak, sosyal paylaşım sitesinin kapatılmasına tepki gösterdi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!