Domuz gribi can aldı

Güncelleme Tarihi:

Domuz gribi can aldı
Oluşturulma Tarihi: Ocak 08, 2016 15:55

MANİSA’da, yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldırılan ve domuz gribi H1N1 virüsünün pozitif çıktığını öne sürülen 53 yaşındaki Meral Kaçira yaşamını yitirdi.

Haberin Devamı

Alaşehir’de oturan 3 çocuk annesi Meral Kaçira, önceki gün yüksek ateş şikayetiyle kaldırıldığı Salihli Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Durumu ağırlaşan Kaçira, perşembe gecesi Manisa Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. 3’üncü Derece Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi gören Meral Kaçira, yaşamını yitirdi.

Manisa Devlet Hastanesi’nde Kaçira’ya yapılan testte, domuz gribi H1N1 virüsünün pozitif çıktığını öne sürüldü. Kaçira’nın cenazesi, Manisa Devlet Hastanesi morgundan yakınları tarafından teslim alındı. Yakınları Meral Kaçira’nın domuz gribinden öldüğüne inanmadıklarını söylerken; Manisa Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay durumdan haberdar olduğunu ve gerekli araştırmaların devam ettiğini belirtti.

Konuyla ilgili hastane yetkilileri açıklama yapmadı. Manisa İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün, Meral Kaçira’nın ölüm nedeni hakkında açıklama yapacağı belirtildi.

Haberin Devamı

Domuz gribi can aldı

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ H1N1 VİRİSÜNÜ DOĞRULADI

Manisa Sağlık İl Müdürü Metin Kaplan, yüksek ateş şikayetiyle hastareye kaldırılan 53 yaşındaki Meral Kaçira’da domuz gribi virüsü tespit edildiğini doğruladı. Kaplan, "Manisa Salihli Devlet Hastanesi’ne 3 Ocak tarihinde KOAH, diyabet ve morbid obez bir bayan hasta solunum sıkıntısı nedeniyle göğüs hastalıklarında tedavi altına alınıyor. 6 Ocak tarihinde şikayetleri arttığından yoğun bakımda takip ediliyor. 7 Ocak’ta ise daha donanımlı bir yoğun bakım için Manisa Devlet Hastanesi’ne sevk ediliyor. Maalesef hayatını kaybediyor. Yaptığımız değerlendirme ve incelemelerde H1N1 virüsü olduğu tespit edildi. Fakat H1N1 virüsü için risk grubu olan bir hastamız. Aynı zamanda KOAH ve diyabeti var. Bunun dışında herhangi bir ciddi salgın durumu mevcut değil" dedi.

TOPRAĞA VERİLDİ

Yaşamını yitiren Meral Kaçira, Alaşehir’in Tepeköy Mahallesi Camisi’nde ikindide kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!