GeriSeyahat Dünyanın en lüks havuzları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Dünyanın en lüks havuzları

Dünyanın en lüks havuzları

Üstelik öyle havuzlar var ki, güzellikleriyle denizleri kıskandırıyorlar. İçinde tekneyle gezebileceğiniz havuzlardan şehir manzaralı teras havuzlarına kadar işte dünyanın en lüks havuzları

GRAN MELIA PALACIAO DE ISORA, İSPANYA
Sonsuzlukta yüzmek isteyenlere


Avrupa’nın en büyük ‘sonsuzluk havuzu’ Tenerife’de Gran Melia Palacio Oteli’nde yer alıyor. Nefes kesici görünüme sahip havuz 5 bin metrekare büyüklüğünde. Yüzerken bir yandan Atlantik Okyanusu bir yandan da La Gomera Adası’nı izliyorsunuz. İsterseniz şezlonglardan birine uzanıp güneşlenebiliyor, isterseniz havuzun etrafında serpiştirilmiş cumbalardan birinin gölgesine sığınabiliyorsunuz.

MARINA BAY SANDS, SİNGAPUR
55. katta havuz keyfi


Yerden 200 metre yükseklikte, Marina Bay Sands Oteli’ne ait Sands SkyPark Havuzu Singapur’un muhteşem, fütüristik siluetine bakıyor. Herhangi bir olimpik havuzun üç katı boyuna sahip havuz, otelin 55’inci katında. Otelin su konseptli eğlenceleri bu kadarla sınırlı değil; giriş katındaki kanallarla otel içindeki alışveriş merkezini Sampam tekneleriyle gezebiliyorsunuz.

BEAU RIVAGE, MAURITIUS
Muhteşem manzaraya dalın

Hint Okyanusu’nun cennet adası Mauritius’taki Beau Rivage Oteli, adanın tüm doğal güzelliklerine bakan, billur gibi lagunların kıyısında 2 bin metrekarelik bir havuza sahip ev sahipliği yapıyor. Dinlenmek isteyenler için havuzun çeşitli yerlerinde palmiye ağaçları bulunuyor. Yamacına oturup hem etrafı hem de havuzun dibindeki turkuvaz mozaikleri seyredebiliyorsunuz. Muhteşem havuzun bir tarafınde geleneksel sazdan yapılmış çatılı evler, diğer tarafındaysa bembeyaz kumlu plajlar bulunuyor.

MURANO ORIENTAL RESORT, FAS
Kırmızı sularda yüzün


Fas’ın tasarım oteli Murano Oriental, lüks bahçeleri, birbirleriyle bağlı terasları ve egzotik dekorasyonuyla özellikle Avrupalı turistlerin ilgi odağı. Marakeş’te çölün ortasındaki bir vaha görünümündeki oteli diğerlerinden ayıran en önemli özelliği, 32 metre uzunluğundaki kırmızı çinili havuzu. Gün batımında gökyüzüyle aynı renge bürünen havuz geceleri yapılan özel aydınlatmayla da büyüleyici bir ışık saçıyor.

SIX SENSES HIDEAWAY, TAYLAND
James Bond’un havuzu

Genelde Phuket’ten kalkan özel helikopterlerle gelinen Six Senses Hideaway Yao Naoi Oteli, James Bond’un ‘Man with a Golden Gun’ filmine ev sahipliği yapmıştı. Otelde her villanın kendine özel bir havuzu bulunuyor. Fakat otelin ana havuzu diğerlerinden çok daha dikkat çekici; hem denize sıfır hem de uzunluğu tam 61 metre!

LE GRAY HOTEL, LÜBNAN
Beyrut’u sudan seyredin


Beyrut’ta küçük bir kaçamak isteyenlerin en gözde tercihi lüks Le Gray Hotel’in terasındaki havuz. Suya, büyülü leylak rengi bir görünüm vermek için mor seramiklerle kaplı. Havuz Beyrut’un heyecan verici mimarisine bakıyor. Bir yandan yüzerken bir yandan Roma ve Fenikelilerden kalan eserleri izleyebiliyorsunuz! Havuz başındaki Pool Lounge da Beyrut’un favori buluşma noktalarından biri.

SAN ALFONSO DEL MAR, ŞİLİ
Dünyanın en büyüğü


Şili’deki San Alfonso del Mar devremülklerinin havuzu sekiz hektarlık alanı, 250 milyon litrelik su hacmi ve bir kilometrelik uzunluğuyla dünyanın en büyük yüzme havuzu olarak Guiness Rekorlar Kitabı’nda yer alıyor. Bu havuzu özel yapan tek şey büyüklüğünden dolayı üzerinde teknelerle gezebilmeniz değil; havuzun suyu tropik denizlerin turkuvaz rengi ve berraklığına sahip. Suyun derinliği kimi yerlerde 35 metreyi buluyor. Mekan, devre mülk sistemiyle çalıştığından kiralık ev bulmak için bir yıl önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Saatinizi bir ay sonrasına kurun

Glashütte Senator Diary marka saatler 30 gün sonrasına alarm kurabilmeye olanak sağlıyor. 600 mekanik parçadan oluşan kasasının beyaz ve pembe altın alternatifleri var. Fiyatı 24 bin Euro.

False