Trump’ın damadından Irak’a gizli ziyaret

Güncelleme Tarihi:

Trump’ın damadından Irak’a gizli ziyaret
Oluşturulma Tarihi: Nisan 03, 2017 10:28

ABD Başkanı Donald Trump'ın kıdemli danışmanı olarak Beyaz Saray'da görev yapan, kızı Ivanka Trump'ın eşi Jared Kushner, Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford ile birlikte Irak'a gitti.

Haberin Devamı

ABD Başkanı Donald Trump’ın başdanışmanı olarak Beyaz Saray’da görev yapan, kızı Ivanka Trump’ın eşi Jared Kushner, Genelkurmay Başkanı James Dunford’un daveti üzerine Irak’a gitti. ABD’nin başını çektiği koalisyon güçlerinin terör örgütü DEAŞ'ın elinde bulunan Musul’u geri alma hazırlığı yaptığı dönemde, Kushner’in Irak ziyaretinin amacı açıklık kazanmadı.

Başkan Trump’ın üst düzey danışmanlarından 36 yaşındaki damat Kushner’in, Trump tarafından ABD’nin öteki ülkelerle dış ilişkilerini belirleyen Dışişleri Bakanı Rex W. Tillerson’un yetkilerine eşdeğer yetkilerle donatılması Amerikan medyası ve kamuoyu tarafından tepki çekmeyi sürdürüyor.

Kushner’in Irak ziyaretinin nedeni açıklık kazanmazken, Amerikan medyası ABD Başkanı Donald Trump’ın geçtiğimiz aylarda yaptığı ‘ABD'nin Irak’tan geri çekilirken bu ülkedeki petrolü kontrol edecek bir stratejiyle geri çekilmedi. Eğer petrolü almış olsaydık DEAŞ da olmazdı. Ortadoğu’ya 6 trilyon dolar harcadık ve bugün ülkemiz dağılıyor’ sözlerini de yeniden gündeme getiriyor. 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!