GeriDünya Trump sonuçları kabul edecek... Ama bir şartla!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Trump sonuçları kabul edecek... Ama bir şartla!

Trump sonuçları kabul edecek... Ama bir şartla!

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı iş adamı Donald Trump, 8 Kasım'daki seçime ilişkin, "Eğer kazanırsam, bu büyük ve tarihi başkanlık seçimlerinin sonuçlarını kabul edeceğim" dedi. Trump, daha önceki açıklamasında, seçimlere hile karıştığını, bu yüzden sonuçları kabul etmeyeceğini söylemişti.

Trump, Ohio eyaletinin Delaware bölgesindeki seçim mitinginde, seçim sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Önceki akşam Las Vegas'ta yapılan son başkanlık tartışmasında "seçimlere hile karıştığına inandığını" ve bu durumda "sonuçları kabul etmeyebileceğini" söyleyen Trump, Ohio'daki seçim mitinginde sözlerinin arkasında durduğunu belirtti.

"Tüm seçmenlerime ve destekçilerime şu sözü vermek istiyorum: Eğer kazanırsam, bu büyük ve tarihi başkanlık seçimlerinin sonuçlarını kabul edeceğim" diyen Trump, Demokrat rakibi eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın seçimlere hile karıştırdığı yönündeki iddialarını yineledi. Ancak "temiz bir seçimin sonuçlarını kabul edeceğini" dile getiren Trump, "Şüpheli bir sonucun ortaya çıkması halinde yasal haklarımı saklı tutuyorum" şeklinde konuştu.

Trump'ın seçim sonuçlarını kabul etmeyebileceği şeklindeki sözlerine Demokratlardan olduğu kadar Cumhuriyetçi Partiden de tepki gelmiş, partinin ileri gelenleri Trump'ın "siyasi nezakete" daha fazla riayet etmesi gerektiğini dile getirmişlerdi.

8 Kasım'daki başkanlık seçimlerine 20 günden az bir zaman kala ülke genelindeki anketleri yayınlayan siyasi analiz sitesi "Real Clear Politics"e göre Clinton, Trump'ın yaklaşık 6 puan önünde bulunuyor.

Bu rehber gastronomi tutkunlarına yol gösteriyor

False