Rusya'da kritik temaslar: Bakan Fidan Lavrov'dan sonra Putin ile görüşecek

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Haziran 11, 2024 12:38

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, BRICS+ Toplantısı marjında Nizhny Novgorod’da, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bir araya geldi. Fidan'ın akşam saat 18.00'da Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir araya gelmesi bekleniyor.

Haberin Devamı

BRICS Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere geldiği Rusya'da resmi temaslarını sürdüren Dışişleri Bakanı Hakan Fidan,  Küba Dışişleri Bakanı Bruno Rodriguez Parrilla  ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bir araya geldi.

Bakan Fidan'ın temasları sırasında toplantıların yapıldığı salonda Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ile de ayaküstü bir görüşme gerçekleştirdiği bildirildi.

LAVROV GÖRÜŞMESİ

Dışişleri Bakanlığı'ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Bakanımız Hakan Fidan, BRICS+ Toplantısı marjında Nizhny Novgorod’da, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile bir araya geldi." ifadeleri yer aldı.

Fidan Lavrov görüşmesinde Gazze'deki son durum değerlendirildi, İkili ve bölgesel ilişkiler ele alındı .Türkiye bakımından önem arz eden ekonomik konular gündeme getirildi.

Rusyada kritik temaslar: Bakan Fidan Lavrovdan sonra Putin ile görüşecek

PUTİN İLE GÖRÜŞECEK

Kremlin'den yapılan açıklamada ise Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in gün içinde Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ı kabul edeceği duyurulmuştu. Görüşmenin akşam saat 18.00'de gerçekleşeceği açıklandı.

Haberin Devamı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, BRICS Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere bulunduğu Rusya'nın Nijniy Novgorod kentinde temaslarını sürdürüyor. Bakan Fidan, toplantının gerçekleştirildiği salonda Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ile ayaküstü görüşme gerçekleştirdi.

Fidan, daha sonra  Belarus Dışişleri Bakanı Sergei Aleinik, Etiyopya Dışişleri Bakanı Taye Atske Selassie ve Kazakistan Dışişleri Bakanı Murat Nurtileu ile bir araya geldi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!