Obama'dan Trump'ın sözlerine tepki

Güncelleme Tarihi:

Obamadan Trumpın sözlerine tepki
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 16, 2016 10:22

ABD Başkanı Barack Obama, başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'nin aday adayı Donald Trump'un Müslümanlarla ilgili sözlerini eleştirdi.

Haberin Devamı

ABD Başkanı Barack Obama, New Jersey eyaletindeki Rutgers Üniversitesi'nin mezuniyet törenine katıldı. Obama, burada yaptığı konuşmada, kasım ayında yapılacak başkanlık seçiminde Cumhuriyetçi Parti'nin aday adayı iş adamı Donald Trump'ın Müslümanlarla ilgili sözleriyle ilgili olarak şunları kaydetti:

"Müslümanları aşağılamak veya izole etmek ve ülkeye girişlerinde onlara farklı muamele edilmesi önerisini getirmek sadece değerlerimize, kim olduğumuza ihanet değildir, bu aynı zamanda ülkemizdeki ve yurt dışındaki, aşırılıkla mücadeledeki en önemli ortaklarımız olan önemli toplumları yabancılaştırır." dedi.

Ülkelerin artık birbirlerine fazlasıyla bağımlı hale geldiğini vurguladığı konuşmasında isim vermeden Trump'ı eleştiren Obama, "Bir duvar örmek bunu değiştirmeyecek. Bu ekonomimizi canlandırmayacak ve güvenliğimizi de artırmayacak." diye konuştu.

Haberin Devamı

Obama, bu denli karşılıklı bağımlılığın olduğu bir dünyada izolasyon fikrinin pek geçerli olmayacağını belirterek, "İster politikada ister gerçek hayatta olsun, cehalet bir erdem değildir. Kendimize yardım etmek için başkalarına da yardım etmeliyiz, köprüleri atarak ve dünyayı dışarıda bırakmaya çalışarak değil." ifadesini kullandı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!