İsrailli askerlerden çirkin saldırı! Camiyi basıp Yahudi duaları okudular...

Güncelleme Tarihi:

İsrailli askerlerden çirkin saldırı Camiyi basıp Yahudi duaları okudular...
Oluşturulma Tarihi: Aralık 14, 2023 16:17

İsrail askerleri, Batı Şeria'da bulunan bir camiye baskın düzenleyip hoparlörlerden Yahudi duası okudu. Çirkin saldırı tüm dünyada tepki çekti.

Haberin Devamı

İşgal altındaki Batı Şeria’nın Cenin kentinde saldırıları 3 gündür devam eden İsrail askerleri, bir camiye baskın düzenleyip hoparlörlerinden Yahudi duası okudu.

İsrail ordusunun işgal altındaki Batı Şeria'nın Cenin kenti ve Cenin Mülteci Kampı'na gerçekleştirdiği ve 11 kişinin öldüğü baskın devam ediyor. Bölgedeki saldırılarını sürdüren İsrail askerleri, bir camiye ayakkabılarıyla girip, mihraba çıkarak mikrofonla Yahudi duası okudu. Askerlerden bir diğeri ise mihrabın önündeki mikrofonla “Şema Yisrael” duasını seslendirdi.

Dua okuyan İsrail askerlerini kayıt altına alan arkadaşlarının ise duruma gülerek tepki verdiği görüldü. Camiye yapılan çirkin saldırı Filistinliler ve birçok Müslüman tarafından büyük tepki çekti.

İSRAİLLİ BAKAN ÇİRKİN SALDIRIYI ÖVDÜ

Haberin Devamı

İsrail’in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir sosyal medya hesabından videoyu paylaşarak, "Kahraman askerlerimizin Cenin'de bir camide yaptığı Şema Yisrael duası" ifadelerini kullandı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI 

Times of Israel'de yer alan bilgiye göre İsrail Ordusu kaynakları, askerler hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. 

Haberin Devamı

DIŞİŞLERİ'NDEN TEPKİ

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cenin Mülteci Kampı'nda İsrail askerlerinin camiye girmesini kınayarak, "Cenin Mülteci Kampı'na baskında bulunan İsrail askerlerinin buradaki bir camiye girerek, ibadethanenin kutsallığını hiçe sayan provokasyonlarını şiddetle kınıyoruz. Yerleşimci terörü ve İsrail güvenlik güçlerinin Filistinlileri hedef alan ağır baskı ve saldırıları nedeniyle gerginliğin son derece yüksek seyrettiği Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da, Müslümanların kutsallarına yönelik saldırılara bir an önce son verilmesini ve bu provokasyonları yapanların en ağır şekilde cezalandırılmalarını bekliyoruz. Bölgenin daha fazla şiddete değil, daha fazla huzura ihtiyacı bulunmaktadır" dedi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!