İspanya'da Prenses Cristina'ya kötü haber

Güncelleme Tarihi:

İspanyada Prenses Cristinaya kötü haber
Oluşturulma Tarihi: Aralık 23, 2014 01:28

İspanya Kralı 6'ncı Felipe'nin ablası Prenses Cristina, eşi Palma Dükü İnaki Urdangarin ile yolsuzluk soruşturması kapsamında hakim karşısına çıkacak.

Haberin Devamı

Yargıç Jose Castro, savcılığın para cezası verilmesine yönelik tavsiye kararının aksine Prenses Cristina'nın sanık sandalyesine oturması gerektiğine hükmetti.

İspanya'da kraliyet ailesinin sanık sandalyesine oturan ilk üyesi olacak Prenses Cristina, suçlu bulunması durumunda dört yıla kadar hapis cezası alabilecek.

Yolsuzluk soruşturması çerçevesinde 9 Aralık'ta savcılık, Prenses Cristina'ya para cezası verilmesi, sadece eşi Urdangarin'in yargılanması yönünde tavsiye kararında bulunmuştu.

İspanyada Prenses Cristinaya kötü haber
İspanya Kraliyet Ailesi, Prenses Cristina'ya sahip çıkmadı

Balear Adaları özerk yönetimini, 2003-2007 yıllarında turizm, spor ve kültür alanlarında teşvik etmek için kamu bütçesinin kötü ve çıkar amaçlı kullanıldığı iddiaları üzerine başlatılan "Noos olayı" adlı yolsuzluk soruşturmasının ardından 14 kişi hakkında hapis veya para cezası istenmişti. Suçlananlar arasında bulunan Prenses Cristina'nın eşi Palma Dükü İnaki Urdangarin için 19 yıl hapis ve 3,5 milyon euro para cezası talep ediliyor.

Haberin Devamı

İspanyada Prenses Cristinaya kötü haber

Prenses Cristina hakkındaki suçlamalar, eşi Inaki Urdangarin'in iş bağlantılarından kaynaklanıyor.

Adlarının soruşturmaya dahil olmasından sonra kraliyet ailesinin resmi etkinliklerinden uzaklaştırılan Prenses Cristina ve eşi Palma Dükü Urdangarin, son iki yıldır İsviçre'nin Cenevre kentinde yaşıyor.

İspanyada Prenses Cristinaya kötü haber

Prenses Cristina ve babası Juan Carlos

İspanyada Prenses Cristinaya kötü haber

İspanya Kraliyet Ailesi'nin mutlu günleri


Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!