İngiliz polisi dehşet saçtı

Güncelleme Tarihi:

İngiliz polisi dehşet saçtı
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 06, 2010 13:17

İngiltere'nin Galler bölgesinde emniyet kemeri takmayı unutan ve dalgınlık sonucu 17 dakika dur ihtarına uymayan 70 yaşındaki engelli sürücü, trafik polislerinin hışmına uğradı. Öfkeli trafik polislerinin yaşlı ve engeli sürücüye yaşattığı dehşet polis kamerasına takıldı.

Haberin Devamı

POLİS DEHŞET SAÇTI-WEB TV

Galler'in güneyinde uygulama yapan trafik polisleri, emniyet kemeri takmayı unutan ve dur ihtarına uymayan 70 yaşındaki engelli sürücü Robert Whatley'i durdurmak için peşine takıldı.

Yaklaşık 17 dakika polisleri peşinden sürükledikten sonra takip edildiğinin farkına vararak durmaya karar veren yaşlı sürücü, öfkeli trafik polislerinin hışmına uğradı.

Emniyet kemeri takmadığı için kaçtığına inandıkları engelli sürücünün Range Rover marka son model otomobilin camını copla kıran öfkeli trafik polisleri, daha sonra yaşlı adamı sürükleyerek otomobilinden dışarı çıkardı.

70 yaşındaki eski işadamı Whatlery?in yaşadığı dehşet anı ise bu sırada kayıtta bulunan polis kamerasına takıldı. Yaşlı adamın şikayeti üzerine polis kamerasının kaydettiği görüntüleri inceleyen Bağımsız Polis Şikayet Komisyonu,öfkeli trafik polisini suçlu buldu ve açığa alınmasını sağladı.

Haberin Devamı

İngiliz basınının geniş yer verdiği görüntüler ise sert tepkilere yol açtı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!