GeriDünya Google bize logo yaptı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Google bize logo yaptı

Google bize logo yaptı
refid:6377158 ilişkili resim dosyası

Google Türkiye ana sayfası logosunun yerine, Türk çocuklarının 23 Nisan’ını ve Ulusal Egemenlik bayramını kutlayan özel tasarımlı bir logo kullanılacak.

KULLANICILARIN HAZIRLADIĞI TASARIMLAR İÇİN TIKLAYIN...

Google Türkiye’nin ana sayfası www.google.com.tr’de ilk defa 23 Nisan’da Türkiye için özel bir ‘Doodle’- özel tasarımlı logo yayınlanacak.

Daha önce "Google biz logo yapsana" sloganıyla yola çıkan Türk kullanıcıların başlattığı kampanya hedefine ulaştı.

UZMANLARIN HAZIRLADIĞI TASARIMLAR İÇİN TIKLAYIN...

Doodle olarak nitelendirilen bu özel tasarımlı logolar 1999 yılından itibaren Google’ın kurucuları Larry Page and Sergey Brin tarafından kullanıldı.  İlk Doodle Eylül 1999’da,  Larry Page ve Sergey Brin tarafından Nevada’da ki “ Burning Man” konferansına giderken,  Google’ın ana sayfasına konuldu. Yanan bir çöp adam şeklindeki Doodle’ın konulma amacı sitede bir sorun olması durumunda uzakta olduklarını belirtmek içindi.

Doodle uygulamaları,  tüm dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu benzersiz platformda yer vererek, dikkat çekmeyi amaçlıyor. Ayrıca internet kullanıcıları bu özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne/kişiye/konuya özel daha ayrıntılı bilgiye erişebiliyorlar.

23 Nisan Doodle’ı Çocuklar’ın Günü olarak da bilinen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ruhunu ve özelliğini yansıtacak şekilde tasarlandı. Bu özel günde çocuklar tüm ülkede önemli makamları bir günlüğüne de olsa devralarak, eğitim ve çevre çalışmalarının geliştirilmesine yönelik önemli kararların alınmasına yönelik mesajlar veriyorlar.

Google, EMEA Bölgesi Pazarlama Müdürü Yonca Brunini yaptığı açıklamada “ Bu Doodle’ı google.com.tr’de yayınlamamızın sebebi Türk internet kullanıcılarını Google Doodle- özel logolarına gösterdikleri inanılmaz ve sürekli ilgidir. 23 Nisan logosu Google’ın Türkiye pazarına verdiği önemin ve bağlılığının bir göstergesidir ve umarım tüm kullanıcılarımızın beğenisini kazanır.” dedi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False