GeriDünya Esrarengiz yaratık vuruldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Esrarengiz yaratık vuruldu

Esrarengiz yaratık vuruldu
refid:16628990 ilişkili resim dosyası

ABD, “esrarengiz yaratık” olarak Orta ve Güney Amerika’da bir efsane haline gelen “chupacabra”yı konuşuyor.

ESRARENGİZ YARATIK UZMANLARI ŞAŞIRTTI/Foto Galeri

 

Kentucky eyaletinde yaşayan Mark Cothren adındaki adamın vurarak öldürdüğü yaratık, nasıl bir canlı türü olduğunu anlamaya çalışan uzmanların kafasını karıştırmış durumda.

 

Kürkü olmayan, gri renge sahip derisi olan yaratık, ormanlık alandan Cothren’ın arazisine girdi. Cothren, ilk gördüğünde köpek veya rakun zannettiği yaratığı vurarak öldürdü.

 

Büyük kulakları, bıyıkları ve uzun bir kuyruğu olan yaratık, ABD’deki yerel sitelerde büyük tartışma kopardı. Yaratığın görüntülerini görenler, Porto Riko’da 15 yıl önce bir efsane haline gelen “chupacabra” adlı yaratığı anımsattı. Efsaneye göre, küçük ve büyükbaş hayvanların kanını emen yaratık, Şili, Meksika ve ABD’nin güney eyaletlerinde korku salıyordu.

 

ŞAŞKINLIK YARATTI

Uzmanlar, bakıldığında ne olduğunu anlayamadıkları tüysüz yaratığın hangi canlı türüne ait olduğunu araştırmaya çalışacak.

 

Lousiville Hayvanat Bahçesi’nden Sam Clites, vurduğu canlının bir çeşit hastalıktan bu hale gelmiş olabileceğini belirtti. Clites, bazı hastalıkların hayvanların kürklerini kaybetmelerine ve tanınmaz hale gelmelerine neden olabileceğini ifade etti.

 

Cothren, hayvanın incelemeye tabi tutulacağını ve bu amaçla yetkililere teslim edileceğini belirtti.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False