Dünyanın umurunda değil

Güncelleme Tarihi:

Dünyanın umurunda değil
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 16, 2010 00:00

Pakistan'da yaklaşık bir aydır devam eden muson yağmurları sonrasında 1600 kişi hayatını kaybetti, 20 milyon insan evsiz kaldı, yardım kuruluşları acil 360 milyon euroya ihtiyaç oluduğunu söylüyor ama bu durum dünyanın umurunda değil.

Haberin Devamı

İŞTE O GÖRÜNTÜLER / WEB TV

KİMSENİN UMURUMDA OLMAYAN TRAJEDİ

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, Pakistan'ın uğradığı sel felaketini yerinde görmek için bölgeye gitti. Sel felaketine uğrayanların yaşadığı trajediyi gören Genel Sekreter Ban, 190 üye ülkeye acil yardım çağrısında bulundu. 20 milyon insan evsiz ve acil gıda, temiz su bekliyor. Birleşmiş Milletler salgın hastalıkların başlamaması ve büyük bir insanlık dramının yaşanmaması için acil 360 milyon euroya ihtiyaç duyulduğunu belirtiyor.

Mustafa KARAKUŞ yazıyor
hurriyet.com.tr

KİMSE YARDIM ETMİYOR

Birleşmiş Milletler, Pakistan için 360 milyon euroluk acil yardım kampanyası başlattı ancak şu ana kadar yardımlar çok sınırlı kaldı. Özellikle Avrupa ülkeleri Haiti depreminden sonra bu ülke için büyük yardım kampanyaları başlatırken, Pakistan için sessiz kalmayı tercih ettiler. Haiti depremi yaşandığında Müslüman ülkelerin, yardımda bulunmadığı eleştirileri yapılmıştı. Şimdi Müslüman bir ülke felaket yaşıyor ama Batı bunu görmezden geliyor.

Haberin Devamı

GİLANİ YARDIM İSTEDİ

Pakistan Başbakanı Yusuf Ziya Gilani, dün akşam televizyonda yaptığı konuşmada, bu felaketi aşmaları için dünyanın yardım eli uzatmasını istedi.

Asya’nın tahıl ambarı" olarak da bilinen ülkede, 600 bin ton tahıl sellerde yok oldu. Kısa vadede açlık ve temiz su en büyük tehdit olarak öne çıkıyor.

YENİ SEL TEHLİKESİ

Pakistan'da yeni sel tehlikesi de sürüyor. Meteoroloji İndus Nehri boyunca yeni sel baskınları uyarısında bulundu.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!