GeriDünya 'Dallas saldırganı daha büyük eylem peşindeydi'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Dallas saldırganı daha büyük eylem peşindeydi'

'Dallas saldırganı daha büyük eylem peşindeydi'

Dallas Emniyet Müdürü David Brown, kentteki protestolar sırasında beş beyaz polisi vurarak öldüren, yedi polisi de yaralayan Micah Johnson'ın çok daha büyük bir saldırı planladığını söyledi.

Dallas saldırganı daha büyük eylem peşindeydi

Brown, Johnson'ın evinde yaptıkları aramada, saldırganın patlayıcıların imhası üzerinde çalıştığını tespit ettiklerini belirtti.

Brown, böylesi bir eylemin çok yıkıcı sonuçları olacağını vurguladı.

Dallas Emniyet Müdürü ayrıca, polisin Johnson'ın günlüğüne yazdığı notları okuduğunu ve bu notlardaki şifreleri çözmeye çalıştığını aktardı.

ABD ordusunda ihtiyat askeri olan ve keskin nişancı olduğu belirtilen 25 yaşındaki Micah Johnson, Cuma sabahı bir garajda sıkıştırıldıktan sonra öldürülmüştü.

Dallas saldırganı daha büyük eylem peşindeydi

“POLİSİN SİYAHLARI ÖLDÜRMESİNE SİNİRLENDİM”

ABD'nin Louisiana eyaletinde geçtiğimiz hafta Alton Sterling ve Philando Castile adlı siyahlar, polis tarafından vurularak öldürülmüştü.

Ülkede Dallas dahil birçok kentte protesto gösterileri düzenlenirken; Micah Johnson, polisin siyahları öldürmesine sinirlendiğini ve beyaz polis memurlarını öldürmek istediğini söylemişti.

ABD Başkanı Barack Obama ise Dallas'ta "Önceden planlanmış vahşi ve aşağılık bir saldırı" düzenlediğini belirtmişti.

GÖZALTINA ALINAN AKTİVİST SERBEST BIRAKILDI

Öte yandan, Louisiana eyaletinde gözaltına alınan Black Lives Matter (Siyahların Yaşamları Değerlidir) hareketinin önde gelen isimlerinden aktivist DeRay Mckesson serbest bırakıldı.

Bir otoyolu trafiğe kapatmakla suçlanan DeRay Mckesson, eyaletin başkenti Baton Rouge'da yüzlerce kişiyle birlikte gözaltına alınmıştı.

Mckesson ABD'de ilk kez 2014'te, Michael Brown adlı bir siyahın Missuori eyaletinin Ferguson kasabasında yine polis tarafından öldürülmesinin ardından halka protesto çağrısı yaptığı tweet’lerle tanınmıştı.

Dallas saldırganı daha büyük eylem peşindeydi

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False