GeriDünya ABD polisine 3 saldırı daha
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ABD polisine 3 saldırı daha

ABD polisine 3 saldırı daha

Dallas'ta 5 polisin hayatını kaybetmesine neden olan silahlı saldırının ardından Tennessee, Georgia ve St. Louis'te de polise yönelik saldırılar devam etti.

Georgia eyaletinde 911 acil yardım telefon hattını arayan bir kişinin polisi pusuya düşürerek ateş ettiği belirtilirken, saldırıda hem polisin hem de saldırganın hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandıkları bildirildi.

2014'de büyük protestoların yaşandığı Missouri'nin St. Louis kentinde ise bir polisin vurulduğu ve hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

St. Louis Emniyet Müdürlüğü, Ballwin'de silahlı bir saldırganın polise ateş ettiğini ve yaraladığını açıklarken, güvenlik personelinin sağlık durumuyla ilgili ayrıntılı bilgi verilmedi.

Tennessee'de ise otoyolda silahlı saldırı düzenleyen bir kişi, 1 kişiyi öldürüp 3 kişiyi yaraladı. Saldırganın 37 yaşındaki Lakeem Keon Scott olduğu açıklanırken, saldırının siyahilere yönelik son dönemde yaşanan polis şiddeti gerekçesiyle yapıldığı bildirildi.

Teksas'ın Dallas kentinde dün gece yaşanan olayda ise bir keskin nişancı, 5 polisin hayatını kaybetmesine neden olan toplu saldırı düzenlerken, olay 11 Eylül'den bu yana bir vakada en fazla sayıda polisin hayatını kaybettiği saldırı olarak kayıtlara geçmişti.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False