Tatvan Belediyesi hangi partide? Bitlis Tatvan Belediye Başkanı kimdir? 2019 Tatvan yerel seçim sonuçları...

Güncelleme Tarihi:

Tatvan Belediyesi hangi partide Bitlis Tatvan Belediye Başkanı kimdir 2019 Tatvan yerel seçim sonuçları...
Oluşturulma Tarihi: Mart 28, 2024 13:45

Tatvan Belediyesi hangi parti? sorusu seçimler öncesi merak ediliyor. 2024 yerel seçimlerinin 31 Mart tarihinde yapılması yapılması planlanıyor. 2019 Tatvan yerel seçim sonuçları da bu sebeple araştırılıyor. Peki, Bitlis Tatvan Belediyesi hangi partide? Tatvan Belediye Başkanı kimdir?

Haberin Devamı

2024 yerel seçimleri yaklaşıyor. 31 Mart 2024 Yerel seçimleri öncesi 2019’da yapılan seçim sonuçları merak ediliyor. Bitlis Tatvan Belediyesi hangi partide? sorusu da bu nedenle araştırılıyor. Peki, 2019 Tatvan Belediye Başkanı kim seçildi? İşte Tatvan yerel seçim sonuçları 2019

TATVAN BELEDİYESİ HANGİ PARTİDE?

2019 yerel seçimlerinde Tatvan için 36.493 oy kullanıldı. AK Parti Başkan adayı Mehmet Emin Geylani %45.6 oy alarak belediye seçimlerini kazandı. Şu anda Tatvan Belediyesi AK Parti tarafından yönetiliyor.

TATVAN BELEDİYE BAŞKANI MEHMET EMİN GEYLANİ KİMDİR?

1982 Bitlis’in Tatvan ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Anadolu Ünivesitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Yüzüncü Yıl Üniversitesi İktisat Anabilim Dalı üzerine yüksek lisans yaptı. İstanbul Üniversitesi İş Dünyasında Profesyonellik Sertifika Programlarını tamamladı. 2006-2009 yılları arasında İstanbul’da mali müşavirlik stajını tamamlayarak mali müşavir oldu.

Haberin Devamı

Üç dönem AK Parti Bitlis Kongrelerinde il yönetimine ve il başkan yardımcılığına seçildi. Siyaset Akademisi eğitimi aldı. Ekonomi İşler Başkanlığı, Mali ve İdari İşler Başkanlığı ve Tatvan İlçe Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü.

2014 yerel seçimlerinde Tatvan Belediye Başkalığı için aday adayı oldu. 2013 yılında MÜSİAD Bitlis Temsilciliği kurucu üyesi, 2013-2018 yılları arasında MÜSİAD Bitlis Başkanı olarak görev yaptı.

İmam Hatip Platform, Bitlis Mali Müşavirler Odası Disiplin Kurulu, Tatvan Gençler Birliği Spor Kulübü Yönetim Kurulu, Vangölü Kültür ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu üyelikleri ile Bitlis Otelciler ve Turizmciler Derneği Denetleme Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

31 Mart 2019 belediye başkanlığı seçimlerinde Ak Parti Tatvan Belediye Başkanı adayı olan Mehmet Emin Geylani belediye başkanı olarak seçildi ve belediye başkanlığı görevine devam etmektedir.

Evli ve üç çocuk babasıdır.