PMYO sonuçları ne zaman açıklanacak? PMYO sınav sonuçları pa.edu.tr’de sorgulanacak

Güncelleme Tarihi:

PMYO sonuçları ne zaman açıklanacak PMYO sınav sonuçları pa.edu.tr’de sorgulanacak
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 17, 2022 15:57

PMYO sonuçları için araştırmalar başladı. Geçtiğimiz günlerde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada PMYO giriş sınavına katılacak adayların sınav merkezleri ile tarihlerinin açıklandığı duyuruldu. Peki, PMYO sonuçları ne zaman açıklanacak?

Haberin Devamı

PMYO sonuçlarının ne zaman açıklanacağı araştırılıyor. PMYO Sınav giriş belgesi T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle alınabildi. Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfasından açıklanacak.

PMYO SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

PMYO sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz açıklanmadı. Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir. 

PMYO SINAV TARİHLERİ AÇIKLANDI

Haberin Devamı

2022 Yılı PMYO Giriş Sınavına Katılacak Adayların Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı.

 2022 Yılı PMYO Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylar müracaat işlemleri, ön sağlık kontrolü ve fiziksel yeterlilik sınavına katılacaklardır. Fiziksel yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar aynı gün mülakat sınavına katılacaklardır.

Adayların Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.