Açık Lise kayıtları ne zaman 2023? AÖL kayıt ve kayıt yenileme tarihleri belli oldu mu? MEB AÖL kayıt tarihi bilgisi

Güncelleme Tarihi:

Açık Lise kayıtları ne zaman 2023 AÖL kayıt ve kayıt yenileme tarihleri belli oldu mu MEB AÖL kayıt tarihi bilgisi
Oluşturulma Tarihi: Eylül 06, 2023 18:04

Açık Lise kayıtlarının ne zaman başlayacağı, eylül ayının ilk günleriyle beraber öne çıkan konulardan oldu. 2023-2024 açık öğretim lisesi kayıt yenileme tarihleri araştırılıyor. Eğitimini açıktan devam ettirecek öğrenciler, açık lise yeni kayıt ve kayıt yenileme süreciyle ilgili bilgileri merak ediyor. AÖL 3. dönem sınav sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Açık öğretim lisesi kayıt yenileme işlemleri de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılan tarihlerde ve kılavuz bilgileri doğrultusunda gerçekleştirilecek.

Haberin Devamı

AÖL kayıt yenileme, yeni dönem öncesinde belirlenen takvim doğrultusunda yapılacak. 2023-2024 eğitim ve öğretim dönemi öncesin Açık lise kayıt yenileme tarihleri öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Ayrıca açık öğretim lisesi sınavlarının da bu yıl yüz yüze yapılması bekleniyor. Peki AÖL kayıt yenileme ne zaman? 2023 Açık öğretim lisesi kayıt yenileme tarihi belli oldu mu? İşte ayrıntılar...

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ (AÖL) KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?

AÖL kayıt yenileme ve yeni dönem kayıtları henüz açıklanmadı. Açık lise 3. dönem sınav sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. 2023-2024 AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme takviminin önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor. Konuyla ilgili gelişme olduğunda haberimizde yer vereceğiz.

AÖL KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Haberin Devamı

Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıracak olanlar MEB tarafından ilan edilen tarihler arasında sınav İl ve İlçelerde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Öğrencilik durumu “ Silik, Donuk veya Aktif ” olan öğrencilerimizden kayıt yenileme sınav ücretini anlaşmalı bankalara yatırmış öğrencilerimizin kayıt yenileme işlemleri ise sistem tarafından bir iş günü sonra otomatik olarak yapılacaktır. Bu öğrencilerimizin kayıt yenileme işlemlerini tamamlatmak için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine müracaat etmelerine gerek yok.

Otomatik kayıt yenileme işlemi için ilan edilen kayıt yenileme tarihleri arasında her gün mesai bitiminden sonra Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi çalıştırılacak. Sistemin çalıştırıldığı saate kadar kayıt yenileme ücretini anlaşmalı bankalara yatıran öğrencilerimizin öğrencilik durumları sistem üzerinden “Aktif” yapılarak kayıt yenileme işlemi tamamlanacak. Kayıt yenileme ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı halde bir iş günü geçtikten sonra halen kayıt yenileme işlemi yapılmamış öğrencilerin kayıt yenileme işlemini yaptırmak için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne müracaat ederek kayıt yenileme işlemini yaptırması gerekmektedir.

Haberle ilgili daha fazlası: