2022 KPSS Lisans sınavları cevap kağıtları erişime açıldı! 10 gün süreyle ulaşılabilecek...

Güncelleme Tarihi:

2022 KPSS Lisans sınavları cevap kağıtları erişime açıldı 10 gün süreyle ulaşılabilecek...
Oluşturulma Tarihi: Ekim 21, 2022 16:41

Merakla beklenen KPSS sonuçları ÖSYM duyurusuyla belli oldu. KPSS puanları ile ilgili araştırmalar devam ederken, ÖSYM'den bir duyuru daha geldi. 2022-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT) sınavları cevap kâğıtları ve aday cevapları erişime açıldı. KPSS cevap kağıtları 10 gün süreyle erişime açık olacak. İşte, KPSS Lisans sınavı cevap kağıdı görüntüleme ekranı...

Haberin Devamı

18 Eylül 2022 tarihinde uygulanan 2022-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) ile 24-25 Eylül 2022 tarihlerinde gerçekleşen 2022-KPSS (Alan Bilgisi) ve 02 Ekim 2022 tarihinde uygulanan 2022 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) adaylarının cevap kâğıtları ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen cevaplarıyla soruların cevapları ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 21 Ekim 2022 tarihinde saat 15.30'dan itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

2022 KPSS CEVAP KAĞIDI GÖRÜNTÜLEME EKRANI

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle giriş yapıp ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, işaretlemelerini, işaretlemelerinin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen cevaplarını ve doğru cevapları görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabıyla ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayılarıyla birlikte ham puanları da gösterilmektedir.