Şampiyondan rekor provası

Güncelleme Tarihi:

Şampiyondan rekor provası
Oluşturulma Tarihi: Aralık 12, 2022 18:44

Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan, jübile maçından önceki son maçına çıkıyor. Eski Güney Amerika ve Brezilya şampiyonlukları bulunan Jackson Dos Santos’a karşı ringe çıkacak olan boksörümüz, “Büyük bir maça hazırlanıyorsan güçlü rakibe karşı dövüşeceksin” dedi.

Haberin Devamı

Şampiyondan rekor provası
Yaklaşık otuz yıllık profesyonel boks yaşantısı boyunca 17 sene dünyanın zirvesinde kalmış ve sayısız şampiyonluklara imza atmış olan Fırat Arslan, jübile maçı için mayıs ayında ringe çıkmaya hazırlanırken, önümüzdeki cumartesi gecesi Göppingen kentinde kendisine ait olan Fırat Arslan Boks Okulu’nda güçlü rakibine karşı yumruk sallayacak. Her güzel şeyin bir sonu olduğunu söyleyen Arslan, “Profesyonel boks yaşantım boyunca tüm şampiyonlukları yaşadım.
Şampiyondan rekor provası
Arkamda güzel bir kariyer bırakarak, boks yaşantıma son vermek istiyorum. Tabi bu sadece aktif olarak ringlerde dövüşmeye son vermem anlamına geliyor. Yoksa kendime ait boks okulunda muhteşem öğrenciler yetiştirmeye devam ediyorum. Kim bilir belki bunlar arasında ilerleyen yıllarda dünya şampiyonları da çıkabilir. Onun dışında Hüseyin Cinkara, gibi başarılı boksörlerimize de tecrübelerim ışığında yardımcı oluyorum. Dolu dolu boksun içindeyim bu dalda çalışmalarım devam edecek” dedi.
Şampiyondan rekor provası
‘Bu maçı alacağımıza inancım tam’
Cumartesi gecesi yapılacak karşılaşma hakkında açıklamalarda bulunan Arslan’ın menajeri Denis Gemici Serrano, “Karşılaşacağımız Brezilyalı rakip nakavtçı bir boksör, 24 zaferinin 22’sini nakavtla elde etmiş olan sert bir boksör. Biz de ekip olarak buna göre taktiğimizi geliştirdik ve bir zafere daha imza atarak yeniden dünya şampiyonluk maçına çıkmak için vize almak istiyoruz” şeklinde konuştu.
Şampiyondan rekor provası
Sporcunun basın danışmanı Vedat Alyaz, başarılı boksörün dünya sıralamasında altıncılığını koruduğunu vurgulayarak, “Dünya Boks Birliği WBA ile görüşmelerimiz devam ediyor. Fırat’ın moral ve motivasyonu çok iyi. Tüm ekip olarak kenetlendik ve bu maçı kazanması için elimizden geleni yapıyoruz. Şu an için en büyük hedefimiz; mayıs ayında Fırat’ın dünya şampiyonluk maçını kazanıp, dünya rekorunu kırmasıdır. Ülkemizin şanlı adını dünya boks tarihine rekor kırarak, altın harflerle yazdırmak istiyoruz” dedi.
Şampiyondan rekor provası

BAKMADAN GEÇME!